Firma Hublot vyrobila hodinky z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso
Výzkum a vývoj výrobku trval rok a hodinky se budou prodávat v limitované edici 200 kusů. Firmy kladou při jejich prezentaci důraz na kvalitu, ale zejména na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Hodinky jsou světle zelené, kvůli odkazu na přírodu a také je to barva kapslí používaných pro kávu Peru Organic. Na značku Nespresso odkazuje malé písmeno N na tlačítku.
Z recyklovaných hliníkových kapslí je vyrobeno několik dílů hodinek - tělo, luneta, korunka a tlačítka. Přístroje se budou prodávat se třemi verzemi řemínku. Jedna z nich je opět z hliníku z kapslí, další z kaučuku a třetí z látky. Na látkové verzi výrobci spolupracovali se společností SingTex, která se zaměřuje na výrobu látek z kávové sedliny.
Hodinářská firma Hublot byla založená ve Švýcarsku a nyní je součástí francouzské skupiny LVMH, největšího výrobce luxusního zboží na světě. Nespresso patří k značkám švýcarského Nestlé, největší potravinářské firmy na světě.
reklama



Přes 1,2 milionu věcí neskončilo díky reuse centrům jako odpad, ale vrátilo se do oběhu
Kolín chce příští rok rozšířit sběrný dvůr Na Svobodném. Přibude i re-use centrum
Ve Velké Bíteši začíná fungovat re-use centrum, lze tam odložit použitelné věci