https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/madarsko-podle-ministra-zahranici-dosahne-sobestacnosti-v-dodavkach-elektriny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Maďarsko podle ministra zahraničí dosáhne soběstačnosti v dodávkách elektřiny

19.1.2022 01:22 | BUDAPEŠŤ (ČTK)
Maďarsko by díky rozšíření jaderné elektrárny Paks a investičním projektům v oblasti solární energie mělo dosáhnout soběstačnosti v dodávkách elektřiny. Uvedl to maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó při návštěvě elektrárny Paks.
 

Podle ministra je Paks "jednou z nejbezpečnějších a nejúčinnějších elektráren na světě" a zabezpečí Maďarsku nepřetržité dodávky elektřiny a konkurenční výhodu, píše agentura MTI.

"Současné období prokazuje, že krize v dodávkách energie mohou vzniknout kdykoliv," uvedl Szijjártó. Dodal, že pouze země se zabezpečenými dodávkami energie jsou imunní vůči takovýmto vnějším šokům.

Ministr upozornil, že jaderná elektrárna Paks se na výrobě elektřiny v Maďarsku podílí zhruba polovinou. "Jaderné elektrárny poskytují bezpečnou, čistou a levnou energii," prohlásil. "Proto se vláda rozhodla postavit dva nové reaktory," dodal.

Evropská komise navrhuje za určitých podmínek dočasně zařadit jadernou energetiku a zemní plyn mezi tzv. zelené investice. Takzvanou taxonomii, tedy systém podpory ekologických investic, odmítají odpůrci obou technologií - jaderných zdrojů i zemního plynu. Kvůli některým podmínkám však nabádají k opatrnosti i jejich stoupenci. Komise má podněty k návrhu přijímat do 21. ledna, do konce měsíce ho chce schválit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (48)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2022 05:59
Mohu prohlásit, že v EU existuje nejméně jeden stát, který odpovědně řeší svoji energetickou bezpečnost i s ohledem na sociální aspekty energetické transformace.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 07:49 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jenže to má podstatnou vadu. Je vydíratelný z Ruska.
A poslední měsíce a hlavně dění kolem Ukrajiny dokazuje, že to může být vada zcela fatální. Maďarsko má s Ukrajinou přímo hranici.
Odpovědět
MB

Mirek Bárta

19.1.2022 08:31 Reaguje na Pavel Hanzl
Můžete nám vysvětlit, koho Rusko vydírá a čím? Vždyť jejich nabídky prostě nemusíte přijmout. Pokud jde o jadernou energetiku, můžete přijmout nabídky kanadského Westinghouse, francouzské EDF nebo korejské KHNP. To, že tyto firmy nejsou schopny dostavět Dukovany nyní ani v dohledné budoucnosti těm správně myslícím přece nevadí.


A k tomu Rosatomu: Rosatom nevadí Evropské unii, Finsku, Maďarsku, Francii, Německu, Švédsku, Indii, Číně, Bělorusku, Turecku, Egyptu, Bangladéši ani mnoha jiným zemím, kde se Rosatom podílí na budování jaderného odvětví (výzkumné a demonstrační reaktory, výroba radiofarmak apod.). Nemám pocit, že by někoho spolehlivé jaderné elektrárny v Temelíně nebo v Dukovanech nějak ohrožovaly. Ale Rosatom prostě nesplňuje kriteria našich nekvalifikovaných politologů, kteří chtějí vyloučit jako subdodavatele i tak významné a zkušené firmy jako je Škoda Jaderné strojírenství, Arako nebo ŽĎAS jen proto, že mají ruské a čínské vlastníky.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 08:37 Reaguje na Mirek Bárta
Kdo je, nebo není schopen dostavět Dukovany, říká pí. Drábová jasně. Všichni zúčastnění. Ale v Evropě Rosatom staví jen v Maďarsku a Finsku a právě ona říká, že se jim to "zle nevyplatilo".
Odpovědět
MB

Mirek Bárta

19.1.2022 09:03 Reaguje na Pavel Hanzl
Paní Drábová řekla, že projekt Rosatomu je vynikající, ale odvolává se na Koudelku, že by to bylo riziko.
Koudelka se už zcela zesměšnil s novičokem, nevím, jak jej někdo může brát vážně.
Z úřednice paní Drábové, která v jaderné energetice nikdy aktivně nepracovala, se stává politička. Mluví hezky a rozšafně, rád ji poslouchám a s mnoha jejími názory souhlasím, ale zdaleka ne se všemi. Na téma jaderné energetiky jsme si i e-mailovali. Snad si vzpomínáte, jak silně lobovala za korejskou KHNP, teď už jí to přešlo.
Pro mě jsou daleko směrodatnější odborníci, kteří se jádrem opravdu zabývají - z ČEZu,z jaderné fakulty, z výzkumáků v Řeži, praktici z Dukovan a z Temelína a jiní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 09:54 Reaguje na Mirek Bárta
Možná si pletete jen osoby, ale s novičokem se těžce zesměšnil Zeman.
O Koudelkovi v téhle souvislosti nic nevím.
A paní Drábová "která v jaderné energetice nikdy aktivně nepracovala", (je jen ředitelka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost už přes 20 let), tomu nerozumí už vůbec. Většího pitomce než jste vy, byste ani tady těžko hledal.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

19.1.2022 16:03 Reaguje na Pavel Hanzl
Drábová zmoudřela, co se dala na politickou dráhu. Od té doby jí to myslí politicky.
A Koudelka je snad úspěšný šiřitel fake news, kterému se podařilo nakukat našim politikům, že se tady potlouká ruský agent s ricinem:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ricin-ondrej-kolar-zdenek-hrib-pavel-novotny-milos-zeman-bezpecnostni-vybor-bis_2005071601_zit
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 16:55 Reaguje na Richard Vacek
Agent s ricinem byla jen velmi primitivní provokace, na kterou skočil snad jen jedinec ducha mdlého.
Ruští agenti nabonzovali svého kolegu, že má ricin a všechny ty kecy, poslali to na BIS a hlavně do médií. Bylo jim jasný, že BISka to musí vyštřit a že se bude blamovat.
Což se neopodařilo, agenta vyhodili a vše Biska řekla srozumitelně do médií. Jen hlupák byl zmaten, normální jedinec nikoliv.
Odpovědět
LF

Lukáš F

19.1.2022 08:38 Reaguje na Mirek Bárta
Ukrajina má na hranicích 100 000 muziku ale my se budeme pořád bavit o tom jak je Rusko spolehlivý spojenec.

Tak především Jaderná elektrárna pokud ji tu někdo chtěl tu už měla stát a nemůže za to ani Brusel ani Moskva. Můžeme si za to přátelé a kamarádi sami. Je už 30let po revoluci tak je třeba za svá rozhodnutí přijímat zodpovědnost.

I tak sem ale stále raději v české republice než v "soběstačném" Maďarsku.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 10:00 Reaguje na Lukáš F
Po spuštění Temelína tu vládla 6 let ČSSD, pak chvíli Toplánek a až za Nečase se vypsal tendr na dostavbu Temelína. Já vím, měli to udělat dřív, ale nebylo jasné, jestli to má vůbec význam. Což není jasné pořádně ani teď, ale dejme tomu, že ano. Pokud by to ale nepolitik Bureš nezrušil, už se mohlo dávno stavět.
Odpovědět
MB

Mirek Bárta

19.1.2022 11:46 Reaguje na Pavel Hanzl
Tendr na Temelín se zrušil v roce 2014. Do finále se dostali Westinghouse a Rosatom. A protože Westinghouse neměl co nabídnout, tak bylo jasné, že by v Temelíně stavěl Rosatom. Možná, že by se dnes ta stavba blížila k dokončení.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 14:06 Reaguje na Mirek Bárta
Totální cypovina, jak dycky.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

19.1.2022 10:27 Reaguje na Mirek Bárta
A Rusko je schopné dostavět své jaderky? Situace v Paksu je totož vzrová - ještě ani pořádně nezačali a cena se enormně zvýšila...text dohody je pouze v Ruštině, to se může stát pouze v Rusku....A Maďaři jim slepě důvěřují, asi se budou za pár let divit, co vlastně podepsali...
Odpovědět
MB

Mirek Bárta

19.1.2022 11:32 Reaguje na Karel Pavelka
Z Maďarska bychom si měli vzít příklad. Stará se o sebe a neleze nikomu do zadku.

Rosatom ještě nedostal stavební povolení (čeká se později letos), takže ani nemohl začít stavět. Zatím Maďaři intenzivně budují infrastrukturu.

Cena uváděná letos je 12,5 mld. euro. To se Vám zdá hodně za dva reaktory VVER 1200? Reaktor VVER 1200 byl navrhován i pro Dukovany. Financování: 80 % - výhodný úvěr od Ruska, 20 % - Maďarsko. Finančně se chce účastnit (5-10 %) i Srbsko.

Vzhledem k tomu, že v Paksi menší reaktory od Rosatomu už dávno fungují, tak Maďaři dobře vědí, s kým uzavřeli smlouvu.

Prostě, plácáte nesmysly jako správný ideolog a spoléháte na to, že lidé neznají fakta.
Odpovědět
JO

Jarka O.

19.1.2022 12:20 Reaguje na Mirek Bárta
To jsou správné komentáře. P. Hanzl plácá ideologické nesmysle, ale zatím slušně. Jsou tu ještě ulhanější psychopati, doufám, že nebudete mít tu čest.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 14:22 Reaguje na Mirek Bárta
Maďaróni nelezou nikomu dozadku, pouze Rusům. A to fest. Očkovali nesmyslným Sputnikem (proto mají s koronáčem asi největší problémy z celé Evropy), Orbán blahopřál Putinovi k masakrům v Kazachstánu, cenzura médií tam jede už jak za komára, Orbán nakradl snad ještě víc, než Bureš.
Vsadím gatě, že kvůli Pakšu dostanou ty hlupačiska pořádnou sodu.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

19.1.2022 16:08 Reaguje na Karel Pavelka
V Maďarsku je problémem ne Rosatom, ale evropská byrokracie. Úředníci nejsou schopni rozhodnout. Dokonce kvůli tomu v Maďarsku zodpovědný úřad, který nebyl schopen rozhodnout včas, reorganizovali.
"Maďarská jaderně energetická autorita (HAEA) oznámila prvního ledna počátek platnosti svého nového právního stavu. Ten je důležitý pro zvýšení efektivity a organizační nezávislosti autority. HAEA v minulosti nezvládla dodržet 12měsíční termín ani s 3měsíčním prodloužením pro vydání stavebního povolení pro elektrárnu PAKS II."
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 16:57 Reaguje na Richard Vacek
Ne evropská, ale maďarská. V tak zkorumpovaným systému je to problém vždy (jak v babišistáně).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 08:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Rusko je mistr světa ve vydírání.
A energetika je už dnes taky zbraň. (Valdimir Vladimirovič).
Zkusím přemýšlet jak Rus:
Zkuste si představit situaci, kdy má Rusko namontovat nějaký důležitý systém. Tak řekne: my to memáme, protože je to embargované z EU, tak se zasaďte, aby to zrušili.
Nebo: tohle je systém, který nesmíme dát nepříteli, tedy do země NATO. Jestli to chcete, z NATO si vystupte.
Atd. atd. atd. možností je něurékom.
Navíc Rosatom absolutně neuznává mezinárodní právo, takže když něco zdupe, není možno dosáhnout nápravy. Atd. atd. atd.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

19.1.2022 12:09 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle, nechcete nás ušetřit těchto vašich dojmologií?

Jenom uvedu některé věci na pravou míru.
Veškeré tyto záležitosti se řeší v SoD. Pokud má dodavatel certifikaci do EU, což v případě dodávky jaderné elektrárny, musí být, nemůže nastat situace, kterou si vymýšlíte.
Navíc Rosatom bez problémů spolupracuje se Siemens a Framatome, kteří např. dodávají řídicí systém.

Když už jsme u toho NATO. Nikomu to nikterak nevadí v rámci dodávky Akkuyu a modelu build-own-operate.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 14:15 Reaguje na Jaroslav Studnička
Asi vám uniká, že Rusi zvysoka mastí na mezinárodní dohody a mezinárodní arbitráže ignorují. Viz Skripal, Vrbětice, sestřel MH17 nad Ukrajinou atd. atd. atd. atd. atd. a smlouvy jsou jim jen na vytírání zádele. S ČR se vůbec bavit nebudou, poslední potkan je proti nám borec.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

19.1.2022 14:21 Reaguje na Pavel Hanzl
Njn, to je vaše bublina...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 14:28 Reaguje na Jaroslav Studnička
A jejich reakce na Vrbětice a vyhození jejich agentů znáte? Leda kulový, taková arogance se hned tak nevidí.
A buzerace Ukrajinců vám nestačí??
Putin se s Ukrajinou ani celou EU se VŮBEC NEBUDE BAVIT!! On zmasakruje tisíce lidí a my máme povinnost jen držet jen hubu a krok!!!
To že garantoval Ukrajině bezpečnost včetně Krymu? Na to se může totalš vymastit!!!
A teď ho pusťte sem, aby tu muhehehehehhhehee "stavěl jaderku"!!! Cha cha, to by byla čurina, ďa cyp!!
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

19.1.2022 14:46 Reaguje na Pavel Hanzl
Je zvláštní, že jiným zemím v rámci EU nebo NATO spolupráce v oblasti jaderné energetiky nevadí, nebo nevadí obecně v rámci energetiky. Teď nemyslím vaše oblíbené Maďarsko.

Jinak gratuluji, váš způsob vyjadřování opravdu o něčem svědčí...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 17:00 Reaguje na Jaroslav Studnička
Nevím o nikom, kdo by se chystal nechat si od rusáků stavět jaderku.
Samozřejmě silné firmy, jako je Siemens atd. spolupracovat můžou, protože na ně mají bič, ale ČR nikoliv.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

19.1.2022 17:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Staví Finsko, staví Turecko, uvidíme Bulharsko.
Siemens v roli partnera v rámci konsorcia a nebo v roli subdodavatele má větší bič než Objednatel zakázky...tak to se může urodit pouze ve vaší hlavě.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.1.2022 09:15 Reaguje na Jaroslav Studnička
Uvidíme, Finsko chce asi vstoupit do NATO.
Tak se třeba dozvíme, jakým podrazem jim to Rusi zablokují. Odhaduji, že právě přes jádro, jiné možnosti moc nemají.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

19.1.2022 10:28 Reaguje na Miroslav Vinkler
Vy máte prostudovanou smlouvu Maďarska a Ruska na jaderku v Paksu? Je pouze v ruštině....
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

19.1.2022 07:04
kdo se stará ten má...a nespoléhá se na Německo-Bruselské maniaky...
Odpovědět
ss

smějící se bestie

19.1.2022 07:31 Reaguje na Jaroslav Řezáč
1*
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 08:43
Jaroslav Míl, za hrabiše odvolaný vládní zmocněnec pro jadernou energetiku:
"Nejde o technickou kvalitu nabídky a projektu, ale o celkové souvislosti spojené s tímto rozhodnutím. Země tím dává najevo, s kým chce rozvíjet svou kritickou infrastrukturu na příštích 80 let. Sděluje tím, kdo je jejím nejbližším partnerem a s kým chce být politicky, hospodářsky a v rozvoji energetiky do budoucna provázána. Je to o tom, jaké hodnoty máme a s kým je chceme sdílet. Chceme rozvíjet jadernou energetiku v Evropě s evropským dodavatelem, chceme ji rozvíjet se sousedními zeměmi, v rámci širokého evropského projektu? Chceme se hospodářsky propojit s jednou nejvýkonnějších ekonomik světa – Jižní Koreou? Tak zní výzva, která je před námi".

https://www.e15.cz/rozhovory/chybi-odvaha-rusum-rict-ze-nemame-zajem-rika-odvolany-zmocnenec-pro-jadro-mil-1379203

To je článek z března 21 a už dnes je jasně vidět, že se plně potvrzuje. Já bych skutečně nechtěl, aby jaderku u nás stavěl nejhorší agresor současnosti, pro něhož jsme nepřítel a slibuje, že nám vyrazí zuby.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2022 08:48 Reaguje na Pavel Hanzl
Vševěd je zelený závistí, když čte příspěvky pana Hanzla.
V našem regionu je Rosatom number one . A nebýt trapných politiků, kteří rozbíjeli atom leda kladivem společně s louskáním ořechů, tak by tady již mohlo stát několik jaderných bloků a ČR mohlas loužit jako příklad pro dekarbonizaci.
Odpovědět
MB

Mirek Bárta

19.1.2022 09:16 Reaguje na Miroslav Vinkler
Já se snažím na takové psychopaty jako je Hanzl nereagovat. Ale někdy už to nelze vydržet. Odborné znalosti žádné nemají, ale nahrazují je politickým fanatismem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 09:44 Reaguje na Mirek Bárta
Je tam citace pana Míla i s odkazem na celý článek.
Pokud zrovna jeho považujete za člověka, který nemá žádné odborné znalosti a nahrazuje to politickým fanatismem, tak jste totální hlupák a jděte si za roh nafackovat.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 09:41 Reaguje na Miroslav Vinkler
Psal jsem to mockrát, Rusi stavěli naše jaderky v době, kdy jsme byli jejich votroci, tak ji stavěli vlastně sobě.
Dnes jsme nepřítel. To je celý.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

19.1.2022 10:24 Reaguje na Miroslav Vinkler
Skutečně nechápu, proč bychom měli navazovat spolupráci se zemí, které nás má za nepřátele....Dokdy jsou pro RUsko jen cárem papíru. Další problém Ruska je, že nemá evropské standady....podrobnou technickou dokumentaci k jejich jaderným reaktorům jsme prý vůbec nedostali, tak o čem je řeč? Ke SPutniku dosud nedodali EU také standardní dokumentaci a nejspíše ji nikdy nedodají..
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 10:31 Reaguje na Karel Pavelka
Rusi s Evropou hluboce pohrdají a normální státy (jako jsme třeby my) považují jen za kusy hadru.
To je jasně vidět na Ukrajinské krizi.
Jejich pohled na svět je zcela opačný a tvrdě totalitní, někomu takovému nechat stvět JE by mohl jen šílenec.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2022 10:49 Reaguje na Pavel Hanzl
Německá představa "Grossdeustche Mitteleurop" (střední Evropa s dominancí Německa) je tady od sjednocení Německa (1871) a Drang nach Osten nevymyslel Hitler ,ale němečtí politici v 19. století.
" Úplný zánik Slovanů jest požadavkem evropské kultury ,protože budou poněmčeni a pomaďarštěni. Je to banda lupičů a příští světová válka přinese jejich zánik. Čechové, Moravané i Slováci ,ačkoli se řečí i minulosti liší, neměli nikdy svých dějin- a tento neexistující národ si činí nároky na samostatnost ? Nemají žádného práva na národní samostatnost a nemohou jí nikdy dosíci."
citát Karl Heinrich-německý publicista, ekonom, filozof
(Toulky českou minulostí-Petr Hora Hořejš)

Můžete Hanzle něco podobného najít v ruských názorech na Čechy ? Tak už sklapněte nebo se jděte léčit.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 11:01 Reaguje na Miroslav Vinkler
V ruských nejen názorech, ale především činech je až neskutečné množství daleko horších a hlavně realizovaných zvěrstev.
Právě Slované jsou pachateli nejhorších genocid, vybíjení i vyložených zvěrstev a to především mezi sebou.
Carská doba nebyla žádná selanka, ale to nejhorší nastalo za Stalina, víte o nějakém jiném národě, který by vyvraždil možná 60 - 80 miliónů vlastních obyvatel během sotva 20. let??
Já vím, byli to Číňani za Maa.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2022 11:12 Reaguje na Pavel Hanzl
Hodnocení vašich stupidních odpovědí ponechávám na jiných, to je vše.
Odpovědět
JO

Jarka O.

19.1.2022 14:12 Reaguje na Miroslav Vinkler
Je to sice od věci, ale spravte si trochu náladu "eko" vtipem od Kemela na dnešních Novinkách,19.1., a dalším "eko" vtipem před 4 dny.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 14:17 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jistě, historii jste se učil jen z bolševických učebnic a ještě špatně.
Odpovědět
LF

Lukáš F

19.1.2022 13:07 Reaguje na Miroslav Vinkler
Já bydlím téměř 40let u německých hranic. Národy oba možná pro Čechy k nepochopení ale e Němcem přece jenom nebyla aspoň ta bída. Myslím si že to platí pořád. Minimálně co se týče Bavorska
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

19.1.2022 10:54
a k čemu je to dobré, když jim cenu "určuje" burza někde v Lipsku ? ale jinak JE má u mě zelenou
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

19.1.2022 13:05
Kdykoliv čtu nějaký zajímavý článek, u kterého bych se poučil o ekologii, je tu dovětek Brouka Pytlíka Vinklera. Hloupost je vrozená, to je jasné, ale kde pořád bere tu fantastickou energii a čas.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2022 14:51 Reaguje na Zdenek Wenzel
"Já byl také už prohlíženej soudními lékaři," řekl Wenzel, "to bylo tenkrát, když jsem se dostal kvůli kobercům před porotu. Uznali mne za slabomyslnýho.Teď jsem zpronevěřil parní mlátičku, a nemůžou mně nic udělat. Říkal mně včera můj advokát, že když už jednou jsem byl prohlášen za slabomyslnýho, tak že už z toho musím mít prospěch na celej život."
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

19.1.2022 17:03 Reaguje na Miroslav Vinkler
Děkuji za odezvu a myslím si, že to zase bude dobrý...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.1.2022 17:02 Reaguje na Zdenek Wenzel
Je evidentně v důchodu a nebaví ho to.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist