https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/muze-podezreleho-z-pytlactvi-v-jihoafrickem-krugerove-parku-uslapali-sloni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muže podezřelého z pytláctví v jihoafrickém Krugerově parku ušlapali sloni

19.4.2021 14:59 | PRETORIA (ČTK)
Sloni v Krugerově parku v JAR.
Sloni v Krugerově parku v JAR.
Muže podezřelého z pytláctví v jihoafrickém Krugerově národním parku o víkendu ušlapali sloni. Oznámilo to sdružení místních národních parků, podle kterého tři muži na útěku před správci parku vběhli do stáda pářících se tlustokožců. Informoval o tom zpravodajský server BBC.
 

O tragickém setkání se slony úřadům pověděl jeden z podezřelých po zadržení s tím, že si není jistý, zda se jeho kolegům podařilo velkým savcům utéct. "Strážci jeho komplice našli vážně pošlapaného a bohužel svým zraněním podlehl," uvedl park v prohlášení.

"Třetí podezřelý má podle všeho zraněné oko, ale je dál na útěku," píše se dále v prohlášení, podle kterého byla na místě nalezena puška. Případ správci předali jihoafrické policii.

Krugerův národní park, jedno z hlavních turistických lákadel Jihoafrické republiky, je domovem největší světové populace nosorožců. Tato zvířata lákají i pytláky, kteří je zabíjejí pro jejich rohy. Nosorožčí rohy představují ceněnou složku tradiční medicíny v některých asijských zemích.

Také v roce 2019 byl pytlák, který se v Krugerově parku nejspíš snažil právě tyto býložravce vystopovat, ušlapán slonem. Jeho tělo pak sežrala smečka lvů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

19.4.2021 15:07
Už i ta zvěř bojuje proti pytlákům. Loni dva pytláky sežrali lvi. Jednoho nenašli vůbec, z toho druhého akorát hlavu.
Odpovědět
JAROSLAV HALAMA

JAROSLAV HALAMA

19.4.2021 17:12
Konečně dobrá zpráva.
Odpovědět

Milan Štrupl

19.4.2021 20:20
Když se daří, tak se daří:)
Odpovědět
DA

DAG

20.4.2021 10:36
Asi ho dohnala karma. Jo až ochranáři budou chtít, aby tady běhali zubři, tak taky asi pověsím flintu na hřebík :)
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

20.4.2021 16:38 Reaguje na DAG
Náhodou ! Takové pěkné stádečko zubrů ve Stromovce nebo Divoké Šárce popř. na náplavkách by celkem bodlo. Třeba by se ekotlupám z pražských paneláků trochu rozsvítilo.
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

20.4.2021 14:07
cajk
Odpovědět
Hu

Hunter

21.4.2021 11:57
Vám připadá normální radovat se ze smrti člověka?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist