https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/policie-zadrzela-na-demonstraci-v-haagu-klimatickou-aktivistku-thunbergovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie zadržela na demonstraci v Haagu klimatickou aktivistku Thunbergovou

6.4.2024 20:42 | Haag (Nizozemsko) (ČTK)
Nizozemská policie dnes zadržela švédskou klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou, když se s dalšími účastníky demonstrace na ochranu ovzduší snažila zablokovat hlavní dálnici do Haagu. Informuje o tom agentura Reuters.
 

Místní policie naložila 21letou Thunbergovou spolu s dalšími protestujícími do velkého autobusu.

Demonstraci podle agentury AFP svolalo mezinárodní radikální sociálně-politické hnutí Extinction Rebellion ((Vzpoura proti vyhynutí). Chtělo tak protestovat proti dotacím na fosilní paliva.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Anyr

Anyr

6.4.2024 21:20
Ta holka má větší koule než drtivá většina zdejších pisálků :) I když to hnutí ER jsou mamlasové.

Dotovat fosilní paliva je mezinárodní zločin :)
Odpovědět
pp

pavel peregrin

7.4.2024 20:42 Reaguje na Anyr
Ale houby má, jen se spoléhá na svoji mediální , řekněme relativní beztrestnost. Jednou dostat pořádnou nakládačku, jako by dostala drtivá většina "normálních", tak by ji ty koule rychle přešly.
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

9.4.2024 08:54 Reaguje na pavel peregrin
jasně-) prostě tu ženskou seřežem i když je trochu cáklá a bude zase klid na práci, nechybí Vám doby minulé ?
Odpovědět
RV

Richard Vacek

7.4.2024 07:21
Je zajímavé, jak západ dospěl do stavu, kdy si neporadí s těmi, kteří zneužívají právo shromažďovací (= právo demonstrovat).
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-84
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist