https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/skot-zabaveny-na-jablonecku-kvuli-tyrani-stat-neprodal-nenasel-se-zajemce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skot zabavený na Jablonecku kvůli týrání stát neprodal, nenašel se zájemce

23.5.2024 23:05 | RYCHNOV U JABLONCE NAD NISOU (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Skot zabavený na Jablonecku se neprodal, žádný zájemce nesložil kauci a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) elektronickou aukci zrušil, zjistila ČTK na webu úřadu. Za třicetihlavé stádo masného skotu plemene charolais žádal stát nejméně 634 500 korun, zvířata tak zatím zůstanou na farmě v Rychnově u Jablonce nad Nisou.
 
Podobná aukce zabaveného stáda není obvyklá. "Úřad se musí každoročně postarat o několik hospodářských zvířat, která jsou chovatelům odebrána kvůli týrání, jedná se spíše o výjimečné případy. Například v roce 2023 se jednalo o čtyři krávy, 11 slepic, jednu ovci, dvě prasata a tři kachny. V minulosti se podařilo najít nový domov například pro deset ovcí nebo hospodářská zvířata zabavená chovateli z Jindřichohradecka," doplnila mluvčí úřadu Michaela Tesařová.

Většinou nabízí úřad zvířata prostřednictvím sociálních sítí a zdarma. Aktuálně je v nabídce kromě zmíněného stáda 18 psů a koček, na prodej jsou dva koně. "Pouze ve specifických případech, kdy například existuje znalecký posudek na zvíře, jsou prodávána prostřednictvím elektronické aukce, což je i případ tohoto stáda," dodala mluvčí ÚZSVM. Zvířata jsou v dobrém stavu, stádo tvoří devět krav, devět jalovic starších dvou let, deset mladších jalovic do jednoho roku a dva mladí býčci. Stát bude zřejmě aukci opakovat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

24.5.2024 11:36
když se je nepodaří prodat, co s nimi ta farma bude dělat? není to její majetek.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist