https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/thajske-slune-prezilo-srazku-s-motocyklem-diky-masazi-srdce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thajské slůně přežilo srážku s motocyklem díky masáži srdce Video

24.12.2020 06:54 | BANGKOK (ČTK)
Poté, co se slůně postavilo na nohy, bylo převezeno na ošetření k veterináři, a poté ho převezli zpátky na místo nehody. Na volání slůněte zareagovala jeho matka . Ilustrační obrázek
Poté, co se slůně postavilo na nohy, bylo převezeno na ošetření k veterináři, a poté ho převezli zpátky na místo nehody. Na volání slůněte zareagovala jeho matka . Ilustrační obrázek
Thajský záchranář Mana Srivate se během své 26 let dlouhé kariéry pokoušel oživovat desítky lidí, ale slon se mezi jeho pacienty neobjevil - až do neděle. Náhodou se připletl k dopravní nehodě, při níž se srazil motocyklista se slůnětem z volně žijícího stáda, a s pomocí masáže srdce se mu podařilo malého tlustokožce zachránit, informovala agentura Reuters.
 

Na videonahrávce, která se začala rychle šířit na sociálních sítích, dává Srivate masáž srdce slůněti ležícímu na boku, zatímco o několik metrů dál jeho kolegové ošetřují zraněného a omráčeného motocyklistu. Slůně i motocyklista nehodu přežili bez vážnějších zranění.

"Zachraňovat životy je můj instinkt, ale celou dobu jsem měl strach, protože jsem slyšel matku a další slony, jak na slůně volají," řekl Srivate v telefonickém rozhovoru s agenturou Reuters. "To, kde má slon srdce, jsem odhadl podle lidské stavby těla a videoklipu, co jsem viděl on-line," dodal. "Když se to slůně začalo hýbat, skoro jsem se rozbrečel."

Poté, co se slůně postavilo na nohy, bylo převezeno na ošetření k veterináři, a poté ho převezli zpátky na místo nehody. Na volání slůněte zareagovala jeho matka a brzy se pro něj celé stádo vrátilo, dodal Srivate.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JAROSLAV HALAMA

JAROSLAV HALAMA

25.12.2020 14:57
Je to borec !!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist