https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/thunbergova-dorazi-na-konferenci-osn-o-klimatu-az-dnes
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thunbergová dorazí na konferenci OSN o klimatu až dnes

6.12.2019 00:18 | MADRID (ČTK)
Švédská aktivistka Greta Thunbergová odložila přesun do Madridu na konferenci OSN o změnách klimatu, kde měla včera odpoledne promluvit. / Ilustrační foto
Švédská aktivistka Greta Thunbergová odložila přesun do Madridu na konferenci OSN o změnách klimatu, kde měla včera odpoledne promluvit. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Švédská aktivistka Greta Thunbergová odložila přesun do Madridu na konferenci OSN o změnách klimatu, kde měla včera odpoledne promluvit. Do španělské metropole nakonec přijede dnes ráno vlakem z Lisabonu. Odpoledne vystoupí na tiskové konferenci a večer se přidá k pochodu mladých za ochranu klimatu, informovala včera španělská média.
 

Do Portugalska dorazila Thunbergová v úterý po třítýdenní plavbě přes Atlantik.

Šestnáctiletá Švédka, která za poslední rok dokázala strhnout statisíce zejména mladých lidí k demonstracím za lepší ochranu klimatu, nepřiletěla do Evropy letadlem kvůli své snaze o snižování emisí skleníkových plynů. Už letos v srpnu plula do USA na závodní jachtě.

Dvoutýdenní klimatická konference OSN začala v Madridu v pondělí. Účastní se jí asi 50 šéfů států či vlád, zástupci mezinárodních organizací, šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová a řada dalších politiků i expertů. Potrvá do 13. prosince.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

6.12.2019 08:23
Jsem napnutý, co nám řekne - jakou cestou se máme dát, kde děláme chyby a jak je můžeme napravit.
Odpovědět
ig

6.12.2019 21:40
Vlakem. Zklamala mě. Čekal jsem, že pojede na oslu nebo něco takového :-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist