https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/trump-podepsal-zakon-na-financovani-americkych-prirodnich-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Trump podepsal zákon na financování amerických přírodních parků

5.8.2020 11:21 | WASHINGTON (ČTK)
Ohledně zákona nalezly vzácnou shodu obě hlavní strany i přes silné politické rozdělení v řadě jiných témat, napsala agentura Reuters.
Ohledně zákona nalezly vzácnou shodu obě hlavní strany i přes silné politické rozdělení v řadě jiných témat, napsala agentura Reuters.
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | pikrepo.com
Americký prezident Donald Trump podepsal zákon, který nasměruje poplatky plynoucí z těžby ropy a zemního plynu poblíž amerických břehů na financování údržby státem spravovaných území, národních parků a škol pro příslušníky původního obyvatelstva. Ohledně zákona nalezly vzácnou shodu obě hlavní strany i přes silné politické rozdělení v řadě jiných témat, napsala agentura Reuters.
 

"Dnes činíme nejvýznačnější investici do našich parků od administrativy legendárního ochránce přírody prezidenta Theodora Roosevelta (vládl 1901-1909)," řekl Trump při podepisování dokumentu v Bílém domě s odkazem na prezidenta z počátku minulého století.

Nový zákon převede každoročně 900 milionů dolarů (téměř 20 miliard korun) ve prospěch federálního fondu, který má za úkol získávat a spravovat vládou vlastněná území. Podle Trumpa v současné chvíli vyžaduje opravu 8850 kilometrů silnic, přes 27 000 kilometrů stezek a 24 000 budov v kritickém stavu.

Zákon také zajistí stabilní financování fondu tím, že jeho rozpočet vyjme z každoročních diskuzí o federálním rozpočtu. Kongres totiž v minulosti často finance určené pro fond při jednáních odklonil na jiné účely.

Trump při podpisu zákona zaútočil na Čínu, Rusko a Indii, které podle něj znečišťují životní prostředí namísto toho, aby přijali nákladná opatření na jeho ochranu. Viceprezident Mike Pence však následně poznamenal, že nové opatření vytvoří na 110.000 pracovních míst v infrastruktuře po celé zemi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

5.8.2020 11:32
Uděluji Trumpovi pochvalu :-)
Schválně kdo se připojí :-)
Odpovědět
Hu

Hunter

5.8.2020 12:37 Reaguje na
No já se rád přidám :-)
Odpovědět
MG

Milan G

5.8.2020 16:53 Reaguje na
Jasně má moji pochvalu :-)
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.8.2020 21:52 Reaguje na
Já bych mu raději dal hlas, ale to mám smůlu:-).
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.8.2020 14:06
I když je Trump neřízená střela ,vůči přírodě to nevypadá zle. Navíc zatrhl nesmysly s OZE a přiklání se k rozvoji JE i citlivějšímu využití fosilních paliv v USA.
Odpovědět
Sl

Slovan

5.8.2020 16:21 Reaguje na Miroslav Vinkler
V tomto případě pro Trumpa palec hore, souhlas! Ale co přesně zatrhl v OZE? Do těchto diskuzí se nezapojuji, ale uhlí nadále ustupuje a naopak výroba z OZE v USA každoročně roste. S Trumpem nebo bez něj.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist