https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/turista-zachytil-vyrizovani-uctu-mezi-slonici-a-krokodylem-v-zambii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Turista zachytil vyřizování účtů mezi slonicí a krokodýlem v Zambii

21.10.2021 17:51 | LUSAKA (ČTK)
"Sloni jsou obvykle velmi mírumilovná a starostlivá zvířata. Samice chránící své mládě mohou být ale hodně agresivní," uvedl kanál Latest Sightings.
"Sloni jsou obvykle velmi mírumilovná a starostlivá zvířata. Samice chránící své mládě mohou být ale hodně agresivní," uvedl kanál Latest Sightings.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | reglohsg / Pixabay
Účastníci safari v Zambii se stali svědky vyřizování účtu slonice s krokodýlem. Plaz pronásledoval její mládě a slonice se rozhodla udělat tomu přítrž. Před objektivem kamery jednoho z turistů krokodýla v řece Zambezi ušlapala, informoval server BBC.
 

Slonice krokodýlovi nejprve uštědřila důrazné rány chobotem a hlavou a pak po něm začala šlapat. Záběry, které se objevily na kanálu Latest Sightings, pořídil Dán Hans Henrik Haahr.

"Sloni jsou obvykle velmi mírumilovná a starostlivá zvířata. Samice chránící své mládě mohou být ale hodně agresivní," uvedl kanál Latest Sightings, který šíří videa natočená v africké divoké přírodě.

Haahrovi se pro popis setkání s rozzlobenou slonicí nedostávalo slov a podle něj to bylo "šokující". Krokodýl vztek slonice nepřežil.

Haahr byl ve společnosti dalších členů výpravy pořádané společností Baines River Camp. Její zástupci sdělili, že je zřejmé, že slonice měla jediný cíl - slídivého predátora zabít. "I když může být obtížné dívat se na ty záběry, dokazují, jak syrový a těžký je život v divočině," uvedla Baines River Camp.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist