https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/utulek-v-brne-prijal-prvni-ctyri-psy-z-ukrajiny-nabidne-je-k-adopci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Útulek v Brně přijal první čtyři psy z Ukrajiny, nabídne je k adopci

15.5.2022 01:01 | BRNO (ČTK)
Útulek pro opuštěná zvířata Městské policie Brno přijal první čtyři psy od uprchlice z Ukrajiny, která měla ve vlasti obdobný útulek. Nyní má azyl v České republice. Pátého psa ze stejného vrhu si nechal dobrovolník, který zvířata převážel. ČTK to řekla vedoucí útulku Petra Volešová. Podle ní nyní psy vyšetří na vzteklinu a posoudí zdravotní stav. Podle mluvčího strážníků Jakuba Ghanema je po desetidenní karanténě nabídne útulek na webu k adopci
 

Útulek už vyčlenil místa pro psy a kočky Ukrajinců prchajících před válkou s Ruskem v březnu, teprve nyní se ale do něj dostala první zvířata uprchlíků. "Vzniklo to přes dobrovolníka z Ukrajiny, který ale už několik let žije na území České republiky. Spojil se s paní Álou, která má na Ukrajině útulek, ale nyní má azyl v Česku," uvedla Volešová.

Z Ukrajiny jelo do ČR pět kříženců z jednoho vrhu, v útulku skončili čtyři a jednoho si nechal dobrovolník, který je převážel. "Psy čeká vyšetření na vzteklinu a posouzení zdravotního stavu. Z transportu mají drobné oděrky a jsou vyplašení. Je možné, že jim veterinární lékař dá i vakciny," dodala Volešová.

Psům je přes rok. "V útulku mohou být maximálně 15 dnů. Splní si tím desetidenní karanténu. Poté budeme zvířata nabízet na stránkách k adopci," uvedl Ghanem. Útulek vyčlenil pro psy a kočky 30 míst. Pro Ukrajince je to zdarma.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

16.5.2022 10:19
nějak to nechápu...v útulku můžou být max 15 dnů a co pak ? dají je utratit nebo přesunou do jiných útulků ? a co je pro Ukrajince zdarma ? odložit tam zvíře nebo ho zase adoptovat ? co je pro ně zase zadarmo ?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist