https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/v-utahu-si-lamou-hlavu-nad-zahadnym-kovovym-kvadrem-v-pousti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Utahu si lámou hlavu nad záhadným kovovým kvádrem v poušti

28.11.2020 00:27 | UTAH (ČTK)
Podle některých předmět připomíná díla již nežijícího minimalistického umělce Johna McCrackena.
Podle některých předmět připomíná díla již nežijícího minimalistického umělce Johna McCrackena.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřady v americkém státu Utah se snaží rozluštit záhadu, co může znamenat 3,6 metru vysoký kovový kvádr trčící z písku mezi skalami. Minulý týden ho objevila posádka vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých.
 

Pilot helikoptéry Bret Hutchings v rozhovoru s místní televizní stanicí KSLTV připustil, že "je to asi nejpodivnější věc, kterou jsem za ty roky, co létám, viděl". Spekuluje, že desku v poušti umístil "umělec nějaké nové vlny" nebo fanoušek filmu 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka. V tomto sci-fi snímku z roku 1968 se objevují podobné černé předměty vytvořené neznámým mimozemšťanem.

Ministerstvo pro veřejnou bezpečnost státu Utah ale podle internetových stránek televize CNN upozornilo, že "bez ohledu na to, z jaké jste planety, je zakázáno umisťovat umělecká díla na veřejných místech bez povolení". Přesnou lokalitu, kde se záhadný objekt objevil, úřad kvůli bezpečí případných zvědavců nezveřejnil. Je to podle něj "na odlehlém místě" na jihovýchodě státu.

Britská BBC uvádí, že k záhadné desce se zatím nikdo nepřihlásil. "Zvídavé hlavičky chtějí vědět, co to sakra je. Nějaký tip?" obrátila se na instagramu na veřejnost utažská dálniční policie. Podle některých předmět připomíná díla již nežijícího minimalistického umělce Johna McCrackena.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

28.11.2020 14:00
Nechte to vyřešit Dänikenem.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

28.11.2020 15:30
Typické pro USA. Jde nejpíše o to, aby se lidé ptali a autor se při tom baví těmi přiblblými spekulacemi o mimozemšťanech.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist