https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/americti-experti-na-snizovani-povodnovych-rizik-miri-na-liberecko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ižurnál: Američtí experti na snižování povodňových rizik míří na Liberecko

24.5.2011 | LIBEREC | Ižurnál
Před šesti lety hurikán Katrina pustošil New Orleans. A právě dnes do Liberce přijíždějí experti z tohoto amerického města, aby s českými kolegy probrali nová protipovodňová opatření.
 
Zkušenosti odborníků, jako jsou bývalý starosta New Orleans nebo velitel mississippské údolní divize, jsou pro Chrastavu a Novou Ves, kde se připravují nová protipovodňová opatření, neocenitelné, připomíná liberecký krajský radní Jaroslav Podzimek.

„Především mě osobně zajímá, jak oni dokáží ta protipovodňová opatření řešit v souvislosti například s vlastnictvím pozemků a se soukromým majetkem.“

Nesouhlas vlastníků pozemků sousedících s břehy řek a potoků u nás brzdí výstavbu poldrů, hrázek a dalších staveb, a proto bude zajímavé slyšet, jak rychle a na základě jaké legislativy povolují stavby ve veřejném zájmu v USA a Kanadě.

Severoameričtí odborníci se podívají i na přehradu Mlýnice, která loni hrozila protržením, a pak na koryto řeky Jeřice, která během povodní zničila majetek za stovky milionů korun.
Ivana Bernáthová

| Ižurnál
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist