https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/boj-o-dotaci-pro-horni-jiretin-skoncil-penize-budou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ižurnál: Boj o dotaci pro Horní Jiřetín skončil, peníze budou

30.4.2010 | HORNÍ JIŘETÍN | Ižurnál
Horní Jiřetín nakonec dostane dotaci na novou kanalizaci a čističku odpadních vod. Severočeská obec, která se nachází na území s dosud nevytěženými strategickými zásobami hnědého uhlí, splnila pro získání evropské dotace za dvě stě milionů korun všechny podmínky.
 
„Dotace je schválená, obec obdržela registrační list, to znamená, že na dotaci má nárok a v tuto chvíli je ve stejné fázi registrace jako všichni ostatní žadatelé,“ potvrdil Radiožurnálu ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Štěpánek.

Přidělení peněz z Bruselu se přitom několik měsíců oddalovalo. Zastavení dotace žádal ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský, který opakovaně psal na ministerstvo životního prostředí, aby dotace nebyla přidělena.

Podle něj by to bylo plýtvání penězi, kdyby obec v budoucnu musela ustoupit těžbě. O prolomení limitů těžby ale přitom vůbec nebylo rozhodnuto. Verdikt pravděpodobně řekne až další vláda vzešlá z voleb.
reklama

 
Petra Benešová, Igor Maňour

| Ižurnál

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist