https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/cerna-stavba-garaze-v-chko-pro-drobila-knetiga-a-spol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MF Dnes: Černá stavba: garáže v CHKO pro Drobila, Knetiga a spol.

1.2.2011 | BÍLÝ KŘÍŽ | MF Dnes
Černé stavby ústeckého kmotra ODS Patrika Oulického, který překopal kus chráněné krajinné oblasti v Českém středohoří, nejsou jediným zásahem movitých lidí do míst, kde je ochrana přírody zákonem postavena na první místo.
 
Na Bílém Kříži, v srdci Beskyd – jen nedaleko od slovenské hranice – postavila společnost Sulov přes třicet metrů dlouhé garáže, o jejichž existenci nemá stavební úřad tušení. Stojí v bezprostřední blízkosti apartmánového domu, v němž si svá víkendová sídla koupili třeba bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil, jeho poradce Martin Knetig, který rozpoutal aféru vedoucí k ministrovu pádu, nebo vlivný ostravský podnikatel s blízkými vazbami na politiky všech koaličních stran Daneš Zátorský.

„Stavební úřad na Ostravici nedohledal žádnou spisovou dokumentaci, která by se týkala uvedené stavby na daném pozemku,“ odpověděla Daniela Macurová, vedoucí stavebního úřadu na Ostravici na dotaz MF DNES, zda byla stavba garáže na Bílém Kříži povolena. „V tuto chvíli nemohu stavbu označit za takzvanou ‚černou‘, stavební úřad nejprve udělá na místě kontrolní prohlídku a na základě konkrétních zjištění zvolí další postup v souladu se stavebním zákonem,“ dodala vedoucí úřadu.

Garáž na Bílém Kříži s největší pravděpodobností postavila společnost Sulov, které patří pozemky pod stavbou. Její jednatel Milan Němeček však na žádosti MF DNES o rozhovor nereagoval, žádné podstatné informace neposkytl ani ostravský advokát Marcel Zachveja, který je společně s Milanem Němečkem jednatelem společnosti Bílý Kříž, která je stoprocentním vlastníkem Sulova.

Až do listopadu byla jednatelkou Kateřina Knetigová, manželka Martina Knetiga, který byl poradcem Pavla Drobila na ministerstvu životního prostředí. Je tedy velice pravděpodobné, že při začátku černé stavby garáží v centru CHKO stála v čele firmy právě manželka poradce ministra životního prostředí.
Darek Štalmach

| MF Dnes
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist