Ižurnál: Dioxiny se v krvi dárců z Lysé nepotvrdily
15.4.2004 | LYSÁ NAD LABEM | Ižurnál | Markéta Kaclová, Petr Doležel |
Výsledky analýzy krve patnácti vybraných dobrovolníků v Lysé nad Labem na Nymbursku neprokázaly zvýšenou zátěž dioxiny a polychlorovanými bifenyly. Říká to studie Zdravotního ústavu Ostrava zadaná středočeským krajským úřadem. Výsledky odpovídají hodnotám zjištěným ve vzorcích séra či plazmy dárců krve z Benešova, Plzně a Ústí nad Labem.
Studie měla zjistit, jestli v krvi lidí či v životním prostředí v Lysé je více toxických látek než ve městech, kde není spalovna nebezpečných odpadů. Kraj tak reagoval na bouřlivou situaci, kterou odstartovalo ekologické sdružení Arnika. To loni v červenci zveřejnilo výsledky rozboru těla kohouta z Lysé, ve kterém byly nadměrné koncentrace dioxinů.
reklama
reklama
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk




