https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/finisuje-stavba-nove-cyklostezky-pisecna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Právo: Finišuje stavba nové cyklostezky Písečná

14.8.2006 | ČESKÁ LÍPA | Právo
Do konce letních prázdnin budou mít obyvatelé České Lípy k dispozici zcela novou cyklostezku Písečná, kterou nechalo město vybudovat ze sídliště Špičák do obce Písečná.
 
Právo o tom informovala mluvčí Městského úřadu v České Lípě Kateřina Amrichová. Nová cyklostezka bude dlouhá 2,5 kilometru a její povrch bude asfaltový. „V původním návrhu na povrch stezky se nejprve uvažovalo o použití drceného asfaltového recyklátu. Proti původně zamýšlenému návrhu bude povrch cyklostezky asfaltový. Vzhledem k možnému širšímu využití cyklostezky a především pak s přihlédnutím k přístupu zemědělské techniky na zemědělské pozemky, mezi kterými cyklostezka vede, byla zvýšena nosnost a také životnost komunikace na asi 20 let,“ vysvětlil vedoucí technického odboru českolipské radnice Milan Blecha. Radnice proto začala na sklonku června s terénními úpravami a přípravou podkladových vrstev. Celá akce bude hotova do konce prázdnin, kdy si na cyklostezku budou moci vyjet první cyklisté. „Realizace cyklostezky Písečná si vyžádá investici ve výši 4,8 miliónu korun,“ uzavřela Amrichová.
reklama

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist