https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/klaus-kritizoval-bursikuv-postoj-ke-kurovci
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Právo: Klaus kritizoval Bursíkův postoj ke kůrovci

26.8.2008 | ČESKÉ BUDĚJOVICE | Právo | Pavel Orholz |
Při návštěvě Země živitelky podpořil úsilí jihočeského hejtmana Zahradníka o záchranu šumavských lesů.
 
Prezidenta Václava Klause vítaly v sobotu na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích tisíce lidí. Tak jako v letech předtím přijel kočárem taženým kladrubskými bělouši a ve svém úvodním projevu, který měl být k dožínkám, hned na začátku podpořil hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka (ODS) v názorech na Šumavu.

Ten se několikrát vyslovil pro razantnější zakročení proti kůrovci. Správa národního parku s podporou ministerstva životního prostředí podle něho zvolila příliš pasivní přístup a kůrovec se s velkou pravděpodobností rozšíří i na stromy přímo v národním parku.

„Souhlasím s panem hejtmanem s tou hrou o Šumavu, která je podle mého názoru vedena velmi špatným způsobem. Myslím, že je dobře, že pan hejtman s řadou dalších bojuje, aby to dopadlo jinak. Pane hejtmane, připište si mě, až budete dělat nějakou petici vůči panu ministru Bursíkovi,“ prohlásil Klaus.

Později novinářům ještě k tématu kůrovce na Šumavě řekl: „Mám pocit, že se prostě musíme pokoušet racionálně jednat. Postoje kraje a starostů pošumavských obcí a měst považuji za racionální. Za neracionální však naopak považuji absolutistické postoje některých našich takzvaných ochránců životního prostředí. To žádná ochrana životního prostředí není. To jsou jejich vize a představy, které nám všem chtějí vnutit. Velmi fandím tomu, o co se pan hejtman snaží.“

Zahradník považuje šíření kůrovce na Šumavě za alarmující a podporu prezidenta bere jako zásadní. „Je to pro nás obrovský impulz, abychom nepolevili v našem úsilí a snažili se o to, aby tu situaci, o které my říkáme, že je krizová a o které pan Bursík prohlašuje, že je zvládnutá, projednala vláda,“ řekl hejtman.
reklama

 
Pavel Orholz

| Právo

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 Staré diskuse (archiv)
26. 8. 2008
Klausjirmisan
26. 8. 2008
KlausJakub
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist