https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/odbahnuji-nebak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Právo: Odbahňují Nebák

20.4.2005 | JIČÍN | Právo
Jaro spustilo další etapu loni započatého odbahnění rybníka Nebák v srdci Českého ráje. Společně s Nebákem začnou speciální sací bagry zbavovat staletého nánosu bahna sousední rybníky Žehrovka a Podsemín.
 
Ochránci životního prostředí však ještě musí s konečnou platností rozhodnout, kam s tisícovkami tun vytěžených usazenin. Jedna z posledních variant hovoří o poli u obce Mladějov, když původně se počítalo s uložením vytěžených sedimentů v Semíně pod Troskami. Bagry zbaví českorájské rybníky bahna na příštích sto let.
reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist