https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/stezovatel-paralyzoval-zivot-obce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MF Dnes: Stěžovatel paralyzoval život obce

31.3.2009 | ŠIMANOV | MF Dnes
V Česku se během roku odehraje bezpočet demonstrací, které pořádají ekologičtí aktivisté. V sobotu se v Šimanově na Jihlavsku odehrál protest, při kterém provolávali lidé hesla proti místnímu ekologickému spolku.
 
Šéf občanského sdružení Stop černým skládkám a místní obyvatel Milan Palán totiž dokázal dokonale zablokovat život celého Šimanova.

Stačilo, aby téměř na všechny kroky, které chystala místní radnice, psal písemné stížnosti a různá odvolání.

Kvůli Palánovi se třeba zastavila stavba cesty k několika místním domkům, nepostavilo se hřiště.

Situace v nevelké obci došla tak daleko, že ji dnes vede správce jmenovaný ministrem vnitra. Zastupitelé totiž už nevěděli, co s Palánovými stížnostmi dělat. A tak raději před časem rezignovali.

„On se například stále odvolával proti stavebnímu povolení na cestu. A psal pořád další stížnosti. Složili jsme funkce opravdu kvůli němu,“ uvedla bývalá šimanovská starostka Lucie Kubínová.

„Jako hovado se chovati“ Na demonstraci přišla většina obyvatel Šimanova. V obci žije 180 lidí, protestovat jich přišla asi stovka. Někteří z nich si přinesli i transparenty. „Nechte Šimanov žít!“ stálo na jednom.

„Ekologii kázati, jako hovado se chovati!“ bylo uvedeno na druhém.

„Přišla jsem manifestovat, protože mi vadí, jak toto sdružení ochromuje veškeré dění v obci. Chci, aby se Šimanov rozvíjel. Když se ale začne něco připravovat, tak to jeho sdružení zastaví,“ posteskla si obyvatelka Šimanova Anna Fejtová.

Demonstranti se sešli nejprve před obecním úřadem a pak se vydali přímo před Palánův dům. Tam šéfa občanského sdružení vyzývali, aby jim přišel své chování vysvětlit. Palán to však neudělal, jen si protest z okna svého domu natáčel.

„Syn sem nejde, protože se bojí, že ho zmlátí. My nic v obci neblokujeme,“ hájil věčného stěžovatele jeho otec Milouš Palán.
reklama

 
Michaela Šimová

| MF Dnes

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist