https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/17-islandsky-den-tz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Klub islandských fanatiků, z.s.: 17. Islandský den

Program je rozdělen do dvou částí. V první přednášce se dozvíme, které ptačí druhy je možné zahlédnout na toulkách po Islandu a který pták na ostrov přináší jaro. Pak vyrazíme na cestu dlouhou 1600 km v sedle handbiku spolu s jedním vozíčkářem a dvěma choďáky. Půlhodinový film nás zavede na východ ostrova do městečka Reyðarfjörður, kde vznikla unikátní stavba dřevěného kostela svatého Þorlaka, A po té se vydáme navštívit nejznámější ostrovy a ostrůvky, které obklopují Island.
Odpoledne zažijeme trochu adrenalinu spolu s šesti babettamaniaky a jejich legendárními mopedy, které dokázaly potrápit i potěšit své majitele. Napětí slibuje i další přednáška o tom, jak přežít ochutnávku nechvalně známé islandské speciality hákarl a jak se vlastně tato pochoutka připravuje. Krásu krajiny mystického Hornstrandiru si vychutnáme v pohodlí sedačky, aniž bychom nazuli pohorky a nasadili těžký batoh na záda.
Závěr Islandského dne bude patřit Grónsku, na které se létá z islandského vnitrostátního letiště a které má své nepopsatelné kouzlo stejně jako Island.
Jako vždy bude na místě i mini stánek s nabídkou knih od islandských autorů a českých autorů píšících o Islandu, stejně tak jako výběr průvodců a map pro cestovatele.
Dostatek prostoru zbude i na individuální cestovatelské rady a konzultace s odborníky.

Místo a čas konání akce: 14. 4. 2018 9:30 -19 hodin, Městská knihovna v Praze 1, Mariánské nám. 1
Vstupné: dopolední / odpolední blok 60 Kč, celodenní 100 Kč
Program a více informací www.islandklub.com
Jana Jakšová - předsedkyně Klubu islandských fanatiků, z.s., tel: 728476972 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist