https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/45-let-pomoci-prirode-a-pamatkam-pribehy-nadseni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: 45 let pomoci přírodě a památkám - Příběhy nadšení

23. května 2019 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lucie Nádeníková, tel: 725388972
K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst.

K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst. Chceme vytvořit mozaiku českého dobrovolnictví pro přírodu a památky od roku 1974 po současnost. Hledáme proto lokality, kterým dobrovolníci pomohli. Zajímají nás místa, kde budovali turistické značení, vysazovali stromovou alej, pomohli vyspravit hradní zeď nebo znovu vykopali zanesené sklepení.

„Chceme číst příběhy míst, kde se dobrovolníci starají o čištění vodních pramenů, ptačích budek nebo sečení luk a zámeckých parků. Těšíme se na místa, která někomu učarovala tak, že na nich zůstal otisk jeho rukou a ona se mu na oplátku otiskla do srdce,“ říká koordinátorka soutěže Lucie Nádeníková.

Jaký je příběh místa, které zachránili nebo o něj pečují dobrovolníci a jak jej péče proměnila? Co tam dokázali, prožili a které překážky museli překonat? Sepište krátce příběh onoho místa a spolu s fotografiemi nám ho zašlete. Ze všech příspěvků vybere odborná porota 12 absolutních vítězů. Ty pak zpracujeme do velké výstavy a jejich autory odměníme.

Příběhy sbíráme až do 8. srpna a vítěze vyhlásíme na perfektní akci „Dort pro Brontosaura 45“ na zámku Veltrusy. Další podrobnosti k soutěži najdete na www.pribehy-nadseni.cz

Fotografie k tiskové zprávě: https://drive.google.com/drive/folders/0B-rqUp-r3RGNSGZ0NHlaV3I2dEk?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist