https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/5-darku-ktere-pomohou-prirode-a-dorazi-do-vanoc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: 5 dárků, které pomohou přírodě a dorazí do Vánoc

22. prosince 2019 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lucie Nádeníková, tel: 770184774
Nechali jste vánoční nákupy zase až na poslední chvíli? EkoVánoce jsou zatraceně sexy a pomáhat přírodě navíc zahřeje lépe než péřovka a podvlíkačky, které šily děti v Bangladéši. Pořiďte letos blízkým Dárky přírodě na www.darkyprirode.cz a obdarujte hned dvakrát. Do Štědrého dne dorazí bez obav, protože dárkové certifikáty všech 5 typů odesíláme v elektronické podobě.

Udělejte radost přírodě, sobě i všem kolem a darujte přírodě dárek, který se jí v zimě bude hodit. Strom, ptačí budku, domek pro ježky, hmyzí hotel nebo vyčištěnou studánku. Naši dobrovolníci pak dárky předají na svých akcí. Mimo dobrého pocitu získá darující i dárkový certifikát a (při zaslání poštou) také originální placku.


Za peníze pod stromečkem
Pokud už máte vánoční dárky vyřešené, gratulujeme vám a závidíme. V tom případě můžete z Dárků přírodě vybrat nějaký pro sebe a smysluplně utratit peníze, které možná najdete pod vánočním stromkem. „Mimo to si na našem webu můžete koupit třeba i roztomilá benefiční trička Dal jsme jim na budku! nebo další pěkné předměty, kterými přispějete na konkrétní pomoc naší přírodě,“ doplňuje koordinátorka Dárků přírodě Karin Backová.


Hnutí Brontosaurus tak poskytuje možnost pomáhat přírodě i v situaci, kdy na práci v terénu není čas. Kdokoli může za vybranou cenu pořídit „Dárek přírodě“, který dobrovolníci z hnutí zdarma vytvoří a umístí. Za tímto účelem Hnutí Brontosaurus provozuje speciální web www.darkyprirode.cz.


Vaše dárky předávají stovky dobrovolníků
Co stálo za vznikem tohoto projektu? „Hnutí Brontosaurus ročně zasadí na 1 000 stromů, vyvěsí a vyčistí desítky budek a uspořádá stovky dobrovolnických akcí. Chtěli jsme pro ty, kteří chtějí přírodě pomáhat, ale nemohou se účastnit dobrovolnických akcí, vytvořit příležitost přírodě aktivně pomoci,“ říká programový ředitel Hnutí Brontosaurus Dalimil Toman.


Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Ve volném čase propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Stovky dobrovolníků každoročně vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích.

Fotky zde: https://www.brontosaurus.cz/co-je-noveho/news/14
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist