https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/50.vyroci-dne-zeme-slavi-praha-online
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: 50. výročí Dne Země slaví Praha online

22. dubna 2020 | Hl. město Praha
Více než miliarda lidí z celého světa slaví 22. dubna Den Země. Připomenou si tak současné klíčové ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Praha letošní Den Země oslaví ve spolupráci s agenturou Kristián online. Učitelům, žákům a jejich rodičům nabízí od dnešního dne zábavné a vzdělávací aktivity.

Letošním tématem Dne země je Příroda ve městě, a tak na webových stránkách denzeme.eu v jednotlivých “stáncích” návštěvníci najdou hry, zajímavé články s kvízy nebo návody na výrobky z recyklovaného odpadu, zajímavé informace z oblasti pěstování ve městech, fotosoutěž a další. Stačí se jen zaregistrovat. A aby to vše bylo zábavné a trochu napínavé, návštěvníci za plnění úkolů sbírají groše, za které si mohou v samoobsluze vybrat různé dárky - a to od různých omalovánek pexes a her až po audioknihy nebo vybavení do přírody nebo na kolo.

„Příroda a zdravé životní prostředí je v současné době jedna z největších priorit Prahy. Proto investujeme nemalé peníze do výsadby nových stromů, revitalizace vodních toků, tvorby nových biotopů, zakládání mezí a remízků na městských polích, rekonstrukcí parků a dalších. Nedávno tak třeba vznikl úplně nový ostrov na rybníku Martiňák a další projekty. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

„Dnes se potýkáme s řadou ekologických problémů, z nichž některé jsou mnohem větší než v sedmdesátých letech. Mezi ty nejvýznamnější patří globální klimatické změny,“ připomíná Vendula Audolenská, specialistka informací o životním prostředí hl. m. Prahy „Navzdory této existenciální hrozbě řada států ochranu životního prostředí podceňuje, nedodržuje Pařížskou dohodu (úmluvu OSN o změně klimatu z roku 2015) a vymezuje se proti zavedeným a fungujícím opatřením na ochranu životního prostředí,“ doplňuje Audolenská. Den Země podle ní celému světu připomíná, že nesmíme usnout na vavřínech a nechat se uchlácholit mezinárodními úmluvami. Naopak se máme domáhat jejich dodržování a pokud možno sami přispět ke zlepšování životního prostředí. A právě takové akce, jako je oslava Dne Země, mají široké veřejnosti a zejména dětem, nabídnout zábavu, poučení a návody, jak každý jednotlivec může přispět ke zlepšení životního prostředí!

„Původně jsme Den Země chtěli oslavit na Kampě. Ve spolupráci s řadou pražských organizací jsme připravili spoustu stanovišť pro celé školní kolektivy, i pro rodiny s dětmi. V důsledku vládních opatření byla akce odvolána a tak jsme se rozhodli celou akci přesunout do virtuálního prostředí, aby o ni děti nepřišly,” vysvětluje Olin Horáček, organizátor Dne Země z agentury Kristián.

Oslava na stránkách denzeme.eu potrvá do konce května, na návštěvníky čekají i různá překvapení. Přijďte se podívat.


Den Země

Letos se slaví již po padesáté. Poprvé ho zorganizoval v roce 1970 teprve 25letý student Denis Hayes. Oslovil přitom neuvěřitelných 20 milionů Američanů, tedy 10 % tehdejšího obyvatelstva USA. Demonstrace, pochody, čištění životního prostředí a další akce rozpoutaly debatu o nutnosti regulování nešetrného zacházení s přírodou, které má negativní dopad na naši planetu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist