https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/7-jednani-staleho-vyboru-pro-jadernou-energetiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: 7. jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku

31. ledna 2018 | MPO ČR
Dne 30. ledna 2018 se na Ministerstvu průmyslu a obchodu uskutečnilo první jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku (SVJE) v tomto roce. Jednalo se již celkově o sedmé jednání tohoto Výboru. Jednání předsedal ministr průmyslu a obchodu Ing. Tomáš Hüner.

Primárním účelem svolání tohoto Stálého výboru bylo navázání stávajícího Výboru s novým ministrem průmyslu a obchodu. V souvislosti s nástupem nové vlády došlo k personálním změnám jak členů Výboru, tak i v jednotlivých pracovních skupinách. Stálý výbor v této souvislosti potvrdil úkoly, které je třeba v souvislosti s realizací výstavby nového jaderného zdroje v ČR naplnit.

Na jednání byla diskutována a připomínkována roční zpráva vládního zmocněnce pro jadernou energetiku o stavu naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR v roce 2017. Zpávu následně schválí vláda ČR. Důležitým bodem tohoto jednání byla diskuse týkajících se investičních modelů výstavby nového jaderného zdroje a možných způsobů výběru dodavatele. Další zasedání Stálého výboru se uskuteční v březnu.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist