https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/9-evropske-regionalni-zasedani-ramsarske-umluvy-prave-zacalo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: 9. evropské regionální zasedání Ramsarské úmluvy právě začalo

20. března 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
V pondělí 19. 3. bylo za účasti náměstka ministra životního prostředí Vladimíra Dolejského a 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Zemánka zahájeno 9. evropské zasedání smluvních stran Ramsarské úmluvy o mokřadech.

V průběhu jednoho týdne budou národní zástupci pro Ramsarskou úmluvu, představitelé odborných institucí a nevládních organizací diskutovat o ochraně a rozumném využívání evropských mokřadů, o tom, jak zabránit jejich ubývání a destrukci, o projektech zaměřených na využívání mokřadů v Evropě, také o mokřadech v zemědělské krajině, o jejich významu při zmírňování dopadů změny klimatu, o monitoringu mokřadů, spojení s problematikou evropských vodních cest a dalších tématech souvisejících s plněním cílů Strategického plánu Ramsarské úmluvy na období 2016 – 2025.

V úterý měli i účastníci zasedání možnost navštívit a na vlastní oči poznat jeden ze tří moravských mokřadů mezinárodního významu: Litovelské Pomoraví, Poodří nebo Podzemní Punkvu. V průběhu zasedání se uskuteční také dvě doprovodné akce určené veřejnosti. Jednou z nich je výstava fotografií 14 českých mokřadů mezinárodního významu před budovou hejtmanství Olomouckého kraje, která potrvá 3 týdny a jejíž vernisáž byla jednou z akcí při zahájení zasedání. Další akcí s účastí veřejnosti je soutěžní promítání krátkých filmů o mokřadech, které se uskuteční ve čtvrtek 23. 3. od 20h v olomouckém hotelu Clarion. Výherce budou vybírat účastníci zasedání a diváci z řad veřejnosti.

9. evropské regionální zasedání Ramsarské úmluvy bude ukončeno v pátek představením výstupů a závěrů jednání a přijetím doporučení pro šetrné využívání mokřadů v Evropě.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist