https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/accor-predstavuje-projekt-planet-21-program-trvale-udrzitelneho-rozvoje-pro-vsechny-sve-hotely-a-zakazniky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Accor Czech Republic: Accor představuje projekt PLANET 21 - program trvale udržitelného rozvoje pro všechny své hotely a zákazníky

17. dubna 2012 | Accor Czech Republic
Hotelová skupina Accor vytvořila nový ekologický projekt PLANET 21 respektující životní prostředí a specifika zemí, ve kterých se hotely nacházejí. Nový program trvale udržitelného rozvoje byl celosvětově spuštěn 12. 4. 2012 a jsou do něj zapojeny všechny hotely sítě Accor. Každý hotel, který splní podmínky programu získá interní certifikaci a bude označen logem PLANET 21. Díky tomuto označení si mohou být návštěvníci jistí, že je daný hotel šetrný k životnímu prostředí a i oni sami mohou přispět svým ekologickým chováním.

Nová strategie udržitelného rozvoje Accoru PLANET 21 byla spuštěna dne 12. 4. 2012 a je převzata z Agendy 21, podepsané v Rio de Janeiro v roce 1992. PLANET 21 se skládá z 21 závazků a cílů přijatých hotely sítě Accor. V současné době má označení PLANET 21 celkem 530 hotelů, v České republice je to pražský hotel Novotel Wenceslas Square. Ostatní hotely sítě Accor se zavázaly splnit jednotlivé body programu (viz níže) nejpozději během roku 2013.

„Jsme velice rádi, že jsme mohli zákazníkům představit náš nový ekologický projekt PLANET 21, jehož součástí se mohou stát i sami zákazníci a podpořit program svým ekologickým chováním v hotelu. 21 pilířů projektu zahrnuje 7 základních oblastí, ve kterých se naše hotely snaží ekonomicky působit,“ vysvětluje Luc Gesvret, ředitel společnosti Accor pro ČR a dodává: „Projekt bude zahrnovat oblasti jako například používání ekologických výrobků, rozšiřování vyvážené stravy, úspora energie a další. Součástí celkové strategie PLANET 21 je také informovat zákazníky, že naše hotely přispívají svou nabídkou a jednotlivými produkty  k trvale udržitelnému rozvoji. Tento projekt naše hotely opět posune o krok dál před konkurencí.“

PLANET 21 zahrnuje těchto 7 pilířů, každý z nich má 3 oblasti, které by měly hotely splnit do roku 2015.

Garance zdraví bezpečných interiérů
Podpora zdravé a vyvážené stravy
Prevence epidemií a chronických onemocnění
Snížení spotřeby vody
Navýšení recyklace odpadu
Ochrana biodiverzity
Snížení spotřeby energie
Snížení emise skleníkových plynů
Vývoj obnovitelných zdrojů
Upřednostňování ekologických produktů
Přispívání k podpoře udržitelných budov
Představení nových produktů, služeb a technologií
Ochrana dětí před zneužíváním
Rozvoj místního a odpovědného zadávání veřejných zakázek
Zachování hotelových ekosystémů
Zvýšení zaměstnanosti
Podporu kulturních rozdílů
Zlepšení pracovního prostředí
Transparentnost obchodování
Získání dalších franšízových a řízených hotelů
Podělit se o náš přístup s našimi dodavateli a poskytovateli služeb


Accor, celosvětový leader v oblasti hotelů a vedoucí společnost v hotelnictví v Evropě, působí v 90 zemích s 4.200 hotely a více než 500.000 pokoji.

Bohaté portfolio Accor značek - Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all seasons/ibis styles, Etap Hotel/ibis budget, Formule 1, hotelF1 a Motel 6, a související aktivity Thalassa sea & spa a Lenôtre – poskytují rozsáhlou nabídku od luxusních služeb až po úsporné varianty. Se svými 145.000 zaměstnanci po celém světě nabízí skupina svým klientům a partnerům bezmála 45 let zkušeností a know-how.


Accor Czech Republic
Daniela Nová
Na Přikopě 5
110 00 Praha 1
Tel: +420 266 000 243
Fax:+420 266 000 253
Daniela.nova@accor.com

Agentura Privilege PR
Linda Maletínská
Rytířská 6, 110 00 Praha 1
Mobil: +420 775 944 267
Tel.: +420 222 873 221
Fax: +420 222 873 232
maletinska@privilegepr.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist