https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/adoptovali-jsme-vyra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Adoptovali jsme výra

7. června 2024 | Město Kopřivnice
Město Kopřivnice poskytlo finanční příspěvek ve výši 20 tisíc korun Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Jde o příspěvek na symbolickou adopci výra velkého, přičemž zmíněná částka odpovídá průměrným ročním nákladům na krmivo a péči o tuto sovu.

„Záchranná stanice v Bartošovicích zajišťuje péči o zraněné volně žijící živočichy, realizuje ochranářské projekty a zabývá se ekologickou výchovou a osvětou. To jsou velmi záslužné činnosti, které dlouhodobě podporujeme finančními příspěvky dle našich možností. Doposud jsme však žádné zvíře neadoptovali. Letos jsme se rozhodli pro tento typ pomoci a doufáme, že tím inspirujeme i další organizace či jednotlivce,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček s tím, že odbor životního prostředí vybral k adopci výra velkého – největší evropskou sovu, která je symbolem moudrosti. „Na našeho výra jsme se jeli samozřejmě podívat. Patří mezi dlouholeté obyvatele stanice a spolu se svou partnerkou už odchovali několik vlastních i adoptivních mláďat,“ doplnil místostarosta. Poskytnutí příspěvku bude rozpočtově kryto příjmy z pokut uložených v oblasti životního prostředí.

Záchranná stanice v Bartošovicích oslavila již 40 let existence – jako nemocnice pro divoká zvířata začala fungovat v roce 1983 a byla vůbec prvním zařízením tohoto charakteru ve střední Evropě. Za tu dobu jí prošly už tisíce handicapovaných živočichů, přičemž zhruba 50-55 procent se daří vracet do volné přírody. Pouze za letošní květen přijala stanice téměř 500 zraněných zvířat.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist