https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/africke-a-lvi-safari-se-navstevnikum-otevre-uz-posledni-dubnovy-vikend
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari Park Dvůr Králové: Africké a Lví safari se návštěvníkům otevře už poslední dubnový víkend

24. dubna 2018 | Safari Park Dvůr Králové
Autor: Simona Jiřičková, tel: 773 757 579, 499 311 263
V sobotu 28. dubna bude v Safari Parku Dvůr Králové zahájena hlavní sezona, která potrvá až do konce září. Návštěvníci tak budou mít nadcházející víkend první letošní příležitost vyrazit do safari. Letní návštěvu navíc zpestří kulturní program Afrického léta nebo nová kolekce safari piv.

Do Afrického safari už byli přesunuti ptáci a v současné době tam jsou ze zimoviště převážena stáda afrických kopytníků. Ani žirafy chybět nebudou. „Přítomnost žiraf v safari si návštěvníci v loňském roce zamilovali, nechceme je proto o tento speciální zážitek připravit ani letos. Žirafy se do safari přesunou jako poslední zhruba v půlce května,“ říká zoolog Luděk Čulík. Stejně jako v loňském roce se bude jednat o žirafí samce Micka a Bazyla.

Svou první sezonu zažijí ve Lvím safari dvě nové lvice berberské, sestry Khalila a Tessy, které byly přes zimu úspěšně spojeny se samcem jménem Bart. Změnu oproti loňskému roku postřehnou návštěvníci i při procházce pěším safari - do letního výběhu hrochů přibyl ke dvěma samicím, které návštěvníci znají už z roku 2016, nový samec jménem Mike.

„V nově vytvořené skupině panuje klid, všichni tři se vzájemně velmi dobře snášejí. Mike se dokonce krátce po spojení pokusil obě holky pářit,“ popisuje zoolog Jiří Hrubý. Hroši jsou přes zimu umístěni v zázemí, na léto se pak stěhují do přírodního výběhu v pěším safari.

Letní sezona ve dvorském safari parku nabízí nejen novinky u zvířat, ale také nové služby a zážitky. V rámci Afrického léta budou celé prázdniny probíhat taneční a hudební vystoupení umělců z Afriky, o vybraných víkendech pak promítání v letním kině nebo africké tržiště. V Restaurantu Lemur pak budou moct návštěvníci už od května ochutnat díky nově vybudovanému minipivovaru speciální kolekci piv Black and White Rhino.

Otevírací doba pokladen je během hlavní sezony každý den od 9 do 18 hodin. Africké a Lví safari je v provozu od 9 do 17. 30 hodin.
Simona Jiřičková, tel: 773 757 579, 499 311 263 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist