https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/agrarni-lobby-se-skrty-netykaji.zavadejici-kampan-zeru-maso-pokracuje-dal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Agrární lobby se škrty netýkají. Zavádějící kampaň “Žeru maso” pokračuje dál

28. června 2023 | Strana zelených
Agrární komora vypsala i pro letošní rok veřejnou zakázku na pokračování zavádějící kampaně ‘Žeru maso’. “Zatímco všude se šetří a škrtá, agrární lobby si pokračování svých penězovodů dokázala ohlídat,” komentuje skutečnost spolupředseda Zelených Michal Berg. Ze státního rozpočtu by měly jít peníze i na obdobnou kampaň ‘Žijeme jídlem’.

Na konci roku 2022 vyzvali Zelení tehdejšího ministra Nekulu dopisem k tomu, aby financování kampaní, které jsou neefektivní a v případě kampaně “Žeru maso” obsahují zavádějící informace, pro rok 2023 zastavil. “Nestalo se tak, pochybné kampaně pokračují. A to i přesto, že se nad nimi pozastavil ve své jarní zprávě i Nejvyšší kontrolní úřad,” uvedl Michal Berg. “NKÚ přitom podobně jako my upozorňuje na to, že efektivita kampaní je neměřitelná, navíc poukázal na několik pochybení v konkrétních veřejných zakázkách,” dodal.

Zelení proto nyní požádali o zastavení financování těchto kampaní přímo ministra financí Stanjuru. “Není možné, aby v situaci, kdy sledujeme škrty v mnoha oblastech, včetně vědy a výzkumu, pokračovaly penězovody do agrární lobby,” uvedl Michal Berg.

* Dopis ministru financí si můžete přečíst zde: https://www.zeleni.cz/wp-content/uploads/2023/06/MInisterstvo-Financi%CC%81.pdf
* Článek, který popisuje v čem je kampaň „Žeru maso“ problematická: https://zeleni.cz/zeru-maso

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist