Vratislav Kopačka "> Air Products získala zlatou medaili EcoVadis již po čtvrté za sebou - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/air-products-ziskala-zlatou-medaili-ecovadis-jiz-po-ctvrte-za-sebou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Air Products: Air Products získala zlatou medaili EcoVadis již po čtvrté za sebou

24. listopadu 2021 | Air Products
Autor: Vratislav Kopačka, tel: 775991656
Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový producent průmyslových plynů, již počtvrté za sebou získala zlatou medaili EcoVadis za udržitelné podnikání a společenskou odpovědnost. Nadnárodní ratingová agentura tak firmu ocenila za výsledky při ochraně a zlepšování životního prostředí, pracovních podmínek a vztahů s komunitami a obchodními partnery.

„Další nejvyšší ocenění EcoVadis je pro nás potvrzením, že naše úsilí má smysl. Udržitelnost je zakotvena v naší obchodní strategii, kde základním konceptem našeho podnikání je růst, úspora a péče,“ řekla o významu obdržení nejvyššího ocenění od renomované agentury Radka Ševčíková, generální ředitelka společnosti Air Products v České republice.

Obdržení čtvrté zlaté medaile od společnosti EcoVadis zavazuje společnost Air Products pokračovat v úsilí o zlepšení společenské odpovědnosti ve fiskálním roce 2021/2022. „Zlatá medaile je pro nás motivací i do budoucna. Inovacemi produktů a technologií chceme do roku 2030 snížit intenzitu emisí CO2 o třetinu. Nadále budeme zvyšovat rozmanitost v profesních a manažerských rolích a lépe pečovat o naše zaměstnance, partnery i komunity,“ doplnila Radka Ševčíková cíle, které chce firma dosáhnout.

Za aktivity v oblasti environmentální, sociální a správní transparentnosti byla společnost uvedena také na seznam 100 Best Corporate Citizens agentury 3BL Media. Již desátý rok po sobě byla zařazena do ročenky Sustainability report 2021, nejkomplexnější publikace poskytující hloubkovou analýzu výkonu společenské odpovědnosti vydávané agenturou S&P Global. A za snižování emisí se Air Poducts dostala na seznam Carbon Clean 200 vedený neziskovou organizací As You Sow a také na žebříček 100 Most Sustainable Companies od agentury Barron.

EcoVadis hodnotí a průběžně monitoruje CSR aktivity více jak 65 tisíc společností ve 160 zemích světa a poskytuje jim nástroje k jejich zlepšení. Metodika hodnocení sleduje kritéria ve čtyřech hlavních kategoriích: životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání zakázek. Řídí se ověřitelnými mezinárodními standardy CSR, včetně globálních firemních principů, úmluv Mezinárodní organizace práce, standardu Global Reporting Initiative a ISO 26000.

Další informace o závazku společnosti Air Products k udržitelnému rozvoji naleznete na adrese:
https://www.airproducts.com/company/sustainability/sustainability-report
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist