https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/aktualni-vyjadreni-ministra-zivotniho-prostredi-richarda-brabce-k-havarii-na-becve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Aktuální vyjádření ministra životního prostředí Richarda Brabce k havárii na Bečvě

21. prosince 2020 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
"Z posunu termínu znaleckého posudku jsem zklamaný, od začátku jsem věřil v rychlejší postup, ale vyšetřování je nepochybně složitější, než jsem původně očekával. Policejní opakování mantry o informačním embargu mi přijde nadbytečné, mlčenlivost ve vztahu k některým informacím má nejenom inspekce, ale i další subjekty, např. vodoprávní úřad Valašské Meziříčí, což už potvrdil i starosta města. Co bylo možné, inspekce i MŽP zveřejnily, na našich webech máme také odpovědi na nejčastější otázky. Doporučuji je sledovat, průběžně jsou doplňovány.

S Výzkumným ústavem vodohospodářským (VÚV) jsme zatím dojednali monitoring kvality vody na Bečvě, aktuálně řešíme optimální umístění měřícího zařízení, zde musíme postupovat i v souladu se správcem toku, tedy podnikem Povodí Moravy. Zároveň připravujeme s VÚV i projekt evidence všech výustí do řeky Bečvy. Současně MŽP pracuje na změně zákona o vodách, kde chceme lépe definovat kompetence úřadů při řešení havárií a zásadně zvýšit pokutu za poškození vodního toku."

Richard Brabec, ministr životního prostředí

Odkazy na nejčastější dotazy na webech MŽP a ČIŽP:
MŽP: https://www.mzp.cz/cz/news_20201215_FAQ-Havarie_na_Becve
ČIŽP: http://www.cizp.cz/Prohlaseni-reditele-CIZP-ke-kauze-Becva-Nejcastejsi-otazky-a-odpovedi.html

Dovolujeme si také upozornit na bod 8 v dotazech na MŽP, který média opakovaně a nesprávně interpretují.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist