https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/alexandr-vondra-cr-musi-tlacit-na-to-aby-se-green-deal-zameril-na-boj-se-suchem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Alexandr Vondra: ČR musí tlačit na to, aby se Green Deal zaměřil na boj se suchem

12. května 2020 | ODS
Podle místopředsedy ODS Alexandra Vondry lze suchu předcházet především ohleduplnějším zemědělstvím, vhodnější lesnickou politikou a zadržováním vody v krajině. ČR by podle něj měla v tomto ohledu tlačit na přepracování Green Dealu a změnu jeho priorit.

„Přirozené výkyvy klimatu moc neovlivníme, ale můžeme se na ně adaptovat. Ovlivnit ale naopak můžeme působení člověka a s ním spojené nešetrné zemědělství, vodohospodářství a lesnictví. V období, kdy hrozí většině Evropy katastrofální sucho, se musíme soustředit na opatření vedoucí k ohleduplnějšímu zemědělství, adaptačním opatřením v krajině a péči o biodiverzitu. Bohužel právě tato opatření EU odložila. Koalice pro boj se suchem by proto měla tlačit na vládu, aby zajistila úpravy evropské zelené dohody, která půjdou žádoucím směrem. Andrej Babiš před domácím publikem Green Deal sice opakovaně kritizuje, v Bruselu s ním naopak vždy bezvýhradně souhlasil. Je nutné s touto licoměrnou politikou skončit a na EU začít tlačit, aby boj se suchem, který se netýká jen nás, ale celé Evropy, upřednostnila před neúčinným bojem s klimatickými změnami, pro něž EU teď nemá ve světě partnery," říká k jednání Národní koalice pro boj se suchem místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist