https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/alexandr-vondra-odmitame-rezoluci-vyboru-evropskeho-parlamentu-proti-jadru-a-plynu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Alexandr Vondra: Odmítáme rezoluci výborů Evropského parlamentu proti jádru a plynu

14. června 2022 | ODS
Europoslanci z výborů pro hospodářství a životní prostředí dnes schválili rezoluci, která má zablokovat přijetí takzvaného delegovaného aktu k taxonomii udržitelných financí. Touto cestou odmítli označit jádro a plyn za ekologicky čisté zdroje. Konečné slovo bude mít v této věci červencové plénum Evropského parlamentu.

„Pevně doufám, že Evropský parlament nebude následovat nešťastné hlasování zelených radikálů ve výboru,“ uvedl europoslanec a místopředseda strany Alexandr Vondra.

„Jaderná energie je jediným způsobem, jak splnit klimatické cíle, které si sama EU dříve vytkla. Proto by neměla být finančně znevýhodněna. V určitém přechodném období budeme potřebovat i plynové elektrárny. Proto by se na ně mělo vztahovat totéž. Musíme být mimořádně opatrní, protože konečné rozhodnutí bude velkým signálem pro finanční trhy,“ řekl Vondra.

„V naší situaci musíme respektovat realitu. Klimatická neutralita a energetická bezpečnost jsou v hustě osídlené Evropě pouze s obnovitelnými zdroji nereálné. Snaha odradit od investic do jaderné energetiky nám způsobí celou řadu dalších problémů,“ dodal Vondra.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist