https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/alexandra-udzenija-bezpecnost-cr-je-kvuli-amaterismu-vlady-v-ohrozeni-zmocnenec-pro-jadernou-energetiku-se-nevybira-na
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Alexandra Udženija: Bezpečnost ČR je kvůli amatérismu vlády v ohrožení. Zmocněnec pro jadernou energetiku se nevybírá na inzertních serverech

15. března 2016 | ODS
Autor: Alexandra Udženija
Koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL chce tento pátek vyhlásit výběrové řízení na funkci zmocněnce pro jadernou energetiku. ODS varuje před tím, že výběrové řízení ohrožuje bezpečnost České republiky.

Impotence vlády při přípravě a koordinaci nových jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně je ohromující a nebezpečná pro celý stát. Vláda si uložila spoustu úkolů, které neplní. Ty přitom vyplývají z plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR schváleného v lednu, z nějž mj. plyne vznik pozice tzv. zmocněnce pro jadernou energetiku. Vláda chce ale tento pátek 18. 3. 2016 na tuto pozici vyhlásit výběrové řízení.

Snaha nalézt zmocněnce pro vedení jednoho z nejdůležitějších projektů v historii ČR výběrovým řízením totiž signalizuje, že pro tak klíčovou pozici nemá vláda odborníka s diplomatickými, jazykovými a odbornými předpoklady, který by navíc disponoval patřičným stupněm bezpečnostní prověrky a měl důvěru celé vlády. Po zpackané přípravě nových tarifů a svalení odpovědnosti na úředníky je toto další důkaz totálního amatérismu a alibismu této vlády a zejména pana premiéra a ministra průmyslu a obchodu. Udělat komisi, výběrové řízení a při prvním problému to svést na ně.

Taková strategická pozice se totiž musí obsazovat přímým rozhodnutím a jmenováním vlády na základě jasného zadání. Takový člověk bude vyjednávat za ČR o jaderné energetice s investory z Ruska, USA, Francie, Jižní Koreje a Číny. Bude pod enormním tlakem vlád a bezpečnostních agentur všech těchto zemí. Takový člověk se nehledá na inzertních serverech a ve výběrových řízeních!

Řízení strategických projektů této vlády je poznamenáno naprostou letargií a bezradností, která z ČR vytváří nechráněné chaotické herní pole pro zájmy kohokoliv zvenčí, kdo využije naší slabosti. Pane premiére Sobotko a pane ministře Mládku, proberte se z vašeho bezbřehého alibismu a konejte! Vyberte jednoho člověka, na kterém se shodne vláda přímo a bez vytáček a dejte mu plnou důvěru, podporu a odpovědnost. Hraje se tu nejen o energetickou bezpečnost České republiky!
Alexandra Udženija tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist