Milena Hurajová "> Andrea Schütze: Kamarádi z Medového lesa 1–4. Čtyři kamarádi, co mají les rádi. Audioknihy v podání Jitky Molavcové - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/andrea-sch-tze-kamaradi-z-medoveho-lesa-1-4.ctyri-kamaradi-co-maji-les-radi.audioknihy-v-podani-jitky-molavcove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Andrea Schütze: Kamarádi z Medového lesa 1–4. Čtyři kamarádi, co mají les rádi. Audioknihy v podání Jitky Molavcové

24. června 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Kamarádi z Medového lesa – to jsou napínavá dobrodružství zvířátek, která dětem z lesní školky radí v nesnázích a pomáhají jim pochopit, jak to v lese chodí a co je v přírodě správné, a co ne. Příběhy kamarádů z Medového lesa pro děti od 4 let vydává na pokračování Nakladatelství KAZDA. Zatím vyšly 4 díly: Jak zahnat stesk, Králíčci v ohrožení, Všichni za jednoho a Ty to zvládneš, Lukáši!. 24. června 2021 vychází také jako audioknihy v podání Jitky Molavcové na čtyřech samostatných CD.

Výhodou audioknih je především to, že příběhy si užijí i děti, které zatím neumějí číst a rodiče si mohou na chvíli odpočinout. Navíc – díky interpretaci v podání profesionálních vypravěčů – je poslech audioknih pro děti skvělým zážitkem.

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebkou srstí. Lišák Míša do všeho strká čumáček a vždy vyčmuchá ta nejlepší dobrodružství. Laňka Daňka je opatrná a neustále si s něčím dělá starosti. Divoké prasátko Chrochtík je mazané a rádo vyhledává lumpárny. Mývalka Makovička se o všechny stará, pečuje o čistotu a každou chvíli radostně zatleská. S kamarády z Medového lesa děti z lesní školky zažívají spoustu dobrodružství a když mají potíže, zvířátka jim vždy přispěchají na pomoc.

Kamarádi z Medového lesa 1 – Jak zahnat stesk
Zvířecí zásahové komando lesních zvířátek, která jsou připravena pomoct každému dítěti z lesní školky, pokud má nějaké malé nebo velké trable je v pohotovosti. Jaké štěstí! Davídkovi se totiž nechce do nové lesní školky a hrozně se mu tam stýská. Proto mu zvířátka vyrobí lesní kalendář, ve kterém se každou půlhodinu objeví malý dárek. Davídkovi pomůže zahnat stesk záchranná četa s hebkou srstí: lišák Míša, laňka Daňka, divoké prasátko Chrochtík a mývalinka Makovička. (1 hodina 36 minut)

Kamarádi z Medového lesa 2 – Králíčci v ohrožení
Jak se chovat v lese a neublížit lesním zvířátkům? Zvídavým předškolákům to prozradí dobrodružné příběhy v knize a audioknize Kamarádi z Medového lesa – Králíčci v ohrožení. Čtyři zvířecí kamarádi tentokrát v Medovém lese přispěchají na pomoc neposlušné Pavle, která se v lese nechová tak, jak by měla. Zničí mraveniště, což ohrozí nejen mravence, ale i ji a ostatní děti. A když se ztratí v lese a najde tam past, ve které uvízli dva malí králíčci, po několika peripetiích pochopí, že chytat drobná lesní zvířátka a nosit si je domů není správné. Moudrá laňka Daňka, starostlivá mývalka Makovička, zvědavý lišák Míša a mazané prasátko Chrochtík pomohou nezbedné Pavle najít cestu z lesa, zachránit králíčky a pochopit, jak může lesním zvířátkům ublížit nevhodné chování. (1 hodina 30 minut)

Kamarádi z Medového lesa 3 – Všichni za jednoho
Ve třetím pokračování série knih a audioknih Kamarádi z Medového lesa 3 – Všichni za jednoho čtyři statečná zvířátka – laňka Daňka, prasátko Chrochtík, lišák Míša a mývalka Makovička – nemohou uvěřit svým vlastním očím: v Medovém lese se zničehonic objeví koťátko, které se o sebe nedokáže samo postarat. Ještě štěstí, že do lesní školky právě nastoupí velmi nevšední holčička, která kočičce bez zaváhání najde nový domov. (1 hodina 46 minut)

Kamarádi z Medového lesa 4 – Ty to zvládneš, Lukáši!
Tentokrát je to v Medovém lese velmi napínavé. Čtyři statečná zvířátka – laňka Daňka, prasátko Chrochtík, lišák Míša a mývalka Makovička – pomohou v lese klučinovi, který má potíže s mluvením. Když později Medovému lesu hrozí nebezpečí, právě on je jedinou nadějí na záchranu. A kamarádi z Medového lesa mu jako spolehliví pomocníci stojí po boku. (1 hodina 57 minut)

O interpretce:
Jitka Molavcová (* 1950) vystudovala polygrafii na Střední průmyslové škole grafické, od dětství ale měla umělecké ambice. V roce 1970 zvítězila v pěvecké talentové soutěži a poté nastoupila do divadla Semafor, kde působí dodnes. Vedle účinkování v řadě inscenací zde začala vystupovat s Jiřím Suchým, se kterým postupně vytvořili populární dvojici. Hrála i na jiných scénách, svou všestrannost uplatňovala i v televizní a filmové tvorbě. Do srdcí všech dětí se zapsala díky pohádkám a pořadům, kde dokázala rozehrát svůj komediální talent. Za hlavní roli v muzikálu Hello, Dolly získala v roce 1996 Cenu Thálie.

O autorce:
Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy ve svém vysněném světě a tyto sny vnáší do knih pro děti, které jsou plné zvířátek a přírody, a také skřítků, víl a kouzelných bytostí. Dnes autorka, která je diplomovanou psycholožkou, touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o světě snů i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna.

Zvukové ukázky z audioknih k poslechu:
1 – Jak zahnat stesk: Audiokniha Kamarádi z Medového lesa - Jak zahnat stesk - YouTube
2 – Králíčci v ohrožení: Audiokniha Kamarádi z Medového lesa 2 - Králíčci v ohrožení - YouTube
3 – Všichni za jednoho: Audiokniha Kamarádi z Medového lesa - Všichni za jednoho - YouTube
4 – Ty to zvládneš, Lukáši!: Audiokniha Kamarádi z Medového lesa - Ty to zvládneš, Lukáši! - YouTube

* * *
Informace o audioknihách Kamarádi z Medového lesa 1–4 v podání Jitky Molavcové:
Audioknihy jsou vhodné pro děti od 4 let
Autorka: Andrea Schütze • Ilustrace: Carola Sieverding • Překladatelka: Dagmar Heeg • Foto: Michal Dědič
Doporučená cena: CD 249 Kč, download 199 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: CD 199 Kč, download 159 Kč
1 – Jak zahnat stesk • 1 hodina 36 minut • Originální název: Die wilden Waldhelden – Helfer gegen Heimweh
2 – Králíčci v ohrožení • 1 hodina 30 minut • Originální název: Die wilden Waldhelden, Kaninchen in Not
3 – Všichni za jednoho • 1 hodina 46 minut • Originální název: Die wilden Waldhelden – Alle zusammen keiner allein
4 – Ty to zvládneš, Lukáši! • 1 hodina 57 minut • Originální název: Die wilden Waldhelden – Du schaffst das, Leo!
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • Datum vydání: 24. 6. 2021
EAN: Jak zahnat stesk: 8594201410093 • Králíčci v ohrožení: 8594201410109
Všichni za jednoho: 8594201410116 • Ty to zvládneš, Lukáši!: 8594201410123
Odkaz na audioknihy na webu nakladatele: https://www.knihykazda.cz/cd/?pv26=593

Obrazový materiál v tiskové kvalitě je ke stažení zde: https://www.knihykazda.cz/pro-media-2/
Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist