https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/andrej-babis-hasi-pozar-ktery-sam-zpusobil.za-rust-cen-energii-muze-spatne-rozhodnuti-ep-a-rady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Andrej Babiš hasí požár, který sám způsobil. Za růst cen energií může špatné rozhodnutí EP a Rady

6. října 2021 | ODS
Plénum Evropského parlamentu dnes jedná o vysokých cenách energie, jeho příčinách, dopadech na obyvatele a o způsobech, jakými tento problém řešit. Poslanci ODS upozornili, že řada z příčin vysokých cen spočívá v chybných krocích, které EU v minulosti učinila. Místo boje za nižší ceny energií bojoval Andrej Babiš za své zemědělské dotace. Až do roztrhání těla.

„Důvodů růstu cen energií je celá řada, ale za mnoho z nich můžou chybná rozhodnutí unijních legislativců. Mluvíme o špatném systému emisních povolenek, které navyšují cenu výroby elektrické energie. Mluvíme o klimatickém zákonu a zbrklém ústupu od využívání fosilních paliv v energetice. Mluvíme o iracionálním odklonu od jaderné energetiky. Všechny tyto kroky zdražují a omezují produkci energie,“ uvedla poslankyně EP Veronika Vrecionová.

„Zcela rozumím tomu, proč mé kolegy z levice rostoucí ceny energií tak děsí. Její snění o bezuhlíkové budoucnosti se jí vymyká z rukou. Bohužel toto je jen zahřívací kolo. Pokud projde balík Fit for 55, teprve pak nás čeká skutečné peklo a bída pro všechny. Při snaze hasit domnělý požár planety může být zažehnut požár sociálních nepokojů, který diskredituje zelenou agendu a rozvrátí EU. Zastavme to, dokud je čas. V opačném případě nás čekají žluté vesty v celé Evropě,“ zdůraznil poslanec EP a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

„Andrej Babiš poslední dva dny bojuje za úpravu cen emisních povolenek. Ale tyto ceny letí vzhůru už několik měsíců a premiér to ani nezaznamenal. Měl také několik možností, jak nesmyslně přísnou zelenou agendu zastavit, nebo alespoň zpomalit. Nevyužil ani jednu z nich. Zatímco do roztrhání těla bojoval za zemědělské dotace, za jadernou energetiku se nepostavil,“ dodal předseda klubu ODS v EP Jan Zahradil.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist