https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/annalena-baerbock-kandidatkou-nemeckych-zelenych-na-post-kanclerky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Annalena Baerbock kandidátkou německých zelených na post kancléřky

19. dubna 2021 | Strana zelených
Annalena Baerbock se stala kandidátkou německých zelených na post kancléřky. Oznámili to po vzájemné dohodě s druhým se spolupředsednické dvojice Robertem Habeckem.

Annalena Baerbock je ročník 1980, studovala na London School of Economics, žije s manželem a dvěma dětmi v Postupimi a je od roku 2013 poslankyní Bundestagu. Věnovala se zejména zelené transformaci regionů a byla mluvčí strany pro klimatickou politiku. Spolupředsedkyní je od roku 2018.

Němečtí zelení Bündis 90/Die Grünen se v současnosti stabilně pohybují nad 20% ve volebních průzkumech, na dohled vedoucí CDU/CSU. Je velmi pravděpodobné, že budou součástí nové německé vlády po zářijových volbách, není vyloučeno ani to, že Annalena Baerbock může být první německou zelenou kancléřkou. Aktuálně jsou němečtí zelení ve vládě v 11 že 16 spolkových zemí.

"S Annalenou jsem se měl možnost dvakrát osobně setkat. Je to velmi inspirativní žena, která dokáže kompetentní politiku kombinovat s empatií a lidským přístupem. Německo má šanci na skvělou kancléřku," komentoval volbu německé strany spolupředseda Strany zelených Michal Berg.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist