Milena Hurajová "> Armin Schieb – Mravenci. Život lesního společenství - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/armin-schieb-mravenci.zivot-lesniho-spolecenstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Armin Schieb – Mravenci. Život lesního společenství

17. srpna 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Fantastická 3D expedice do mraveniště čeká na čtenáře knihy MRAVENCI – Život lesního společenství. Koncepce knihy umožňuje vnímat anatomii, biologii, životní cyklus mravenců i sociální strukturu a komunikaci uvnitř mravenčí kolonie mnohem intenzivněji než při reálném pozorování mraveniště pouhým okem. Dokonalé 3D makro ilustrace vizualizují s překvapivou přesností i ty nejmenší detaily mravenčího mikrosvěta. V kombinaci s odbornými popisy jsou úžasným zážitkem i zdrojem k získání komplexních znalostí. Knihu vydalo 12. srpna 2021 Nakladatelství KAZDA.

Mravenci patří k nejpozoruhodnějším živočichům. Při pohledu do mraveniště nás nepřestává udivovat dokonalá organizace jejich společenství a v širších souvislostech i jejich nezanedbatelný vliv na životní prostředí. Soužití mravenců a jejich fascinující schopnost vzájemně komunikovat inspirovaly Armina Schieba k neobvyklému projektu: v digitálně modelovaných hyperrealistických 3D ilustracích nám ve své knize poskytuje pozoruhodný vhled do života mravenců lesních.

Mravenci autora zaujali díky mnohavrstevnému společenskému životu, spolupráci při řešení komplexních úloh a v neposlední řadě díky vzájemnému výměnnému vztahu s okolním světem. Práce Armina Schieba měla nejprve obsahovat téma kolektivní inteligence. Při rešerši v jednom výtisku časopisu National Geographic však objevil fotoreportáž o armádách jihoamerických nájezdných mravenců, kde byli mravenci znázorněni při sociálních činnostech z absolutní blízkosti. Tato reportáž ho natolik zaujala, že se rozhodl kolektivní inteligenci ilustrovat na mravencích. Při vzniku knihy pro něj bylo zcela zásadní znázornit mravence a jejich okolí věrohodně. Hlavním cílem knihy totiž je, aby se čtenář s těmito nenápadnými a podivuhodnými obyvateli naší přírody seznámil. Autor by si přál, aby kniha přispěla k tomu, že se u veřejnosti probudí zájem o mravence a respekt vůči nim a že budou vnímáni jako živí tvorové, kteří si zaslouží naši ochranu.


O autorovi:

Armin Schieb (*1982) vystudoval obor ilustrace se zaměřením na informativní ilustraci na HAW v Hamburku. Knižní projekt MRAVENCI – Život lesního společenství vznikl jako závěrečná práce jeho magisterského studia. Dnes pracuje jako nezávislý ilustrátor v Hamburku. Zajímají ho obzvlášť vědecká a technická témata a žánr fantasy.
Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist