https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/arriva-posiluje-expresy-na-trase-brno-prostejov-olomouc-pojedou-kazdou-hodinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Arriva: Arriva posiluje expresy na trase Brno – Prostějov – Olomouc, pojedou každou hodinu

21. listopadu 2019 | Arriva
Autor: Jan Holub, tel: 737 797 622
Arriva Express na trase Brno – Prostějov – Olomouc jezdí už třetím rokem a počty cestujících neustále rostou. Od 15. prosince 2019 proto na této trase rozšíří v pracovních dnech počet spojů o pět v každém směru a další spoje navíc vyjedou i o víkendech. Cestující si nově své spojení lépe zapamatují, Arriva Express totiž pojede v pracovních dnech a o víkendu mezi těmito městy pravidelně každou hodinu.

„Častější spojení bylo jedním z požadavků našich cestujících. Vyslyšeli jsme je a od 15. prosince počet spojů výrazně navyšujeme. Často jsme měli naše spoje vyprodané, a proto v pracovní dny zvyšujeme kapacitu na této trase celkově až o 590 míst,“ říká Jiří Nálevka, obchodní ředitel společnosti Arriva.

Oproti současnému stavu vyjedou z Brna nové spoje každý pracovní den navíc také v 9:15, 11:15, 15:15, 19:15 a v pátek ještě ve večerním čase 22:15. Z Brna na Prostějov a Olomouc tak pojede v pracovních dnech Arriva Express každou hodinu od 7:15 do 20:15, v opačném směru z Olomouce na jihomoravské metropole od 5:35 do 18:35. Odjezdy z autobusového nádraží Olomouc se rozšíří o nové spoje s odjezdem v 8:35, 11:35, 13:35, 17:35 a v pátek ještě v 20:35.

„Cestující také rádi využívají sobotní spoje, a proto navyšujeme také počet spojů o víkendech. Naše expresní spojení mezi Brnem a Olomoucí pojede i v sobotu po většinu dne každou hodinu. Dalšími novými spoji se cestující svezou i v neděli odpoledne a večer,“ doplňuje obchodní ředitel Jiří Nálevka nabídku rozšířených spojů. V sobotu jedou nové spoje s odjezdy v 9:15, 11:15, 13:15 nebo 17:15 z Brna do Olomouce, v opačném směru je to třeba v 7:35, 9:35, 11:35, 15:35.

Cestující si během jízdy mohou oddechnout a relaxovat v pohodlných a polohovatelných sedačkách, připojit se na wifi, nebo si dobít mobilní telefon a pracovat na počítači, protože nechybí ani zásuvky na 230 V. Dalším standardem je klimatizovaný prostor autobusu a toaleta.

Využívat mohou i všechny dostupné slevy pro děti, studenty nebo seniory a bez hledání drobných po kapsách zaplatit jízdné jednoduše pípnutím si platební kartou u řidiče. Jízdenku s místenkou si může každý také jednoduše rezervovat z pohodlí svého domova na e-shopu Arrivy, na portálu AMSBUS nebo u partnerských dopravců.
Jan Holub, tel: 737 797 622
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist