https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/arriva-zajistuje-novou-nocni-mezinarodni-linku-z-domazlic-do-nemecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Arriva: Arriva zajišťuje novou noční mezinárodní linku z Domažlic do Německa

7. října 2019 | Arriva
Autor: Jan Holub, tel: 737 797 622
Ambiciózní plán německého Landratsamtu v Chamu nabízí i českým zájemcům možnost cestovat ve večerních a nočních hodinách za kulturou a zábavou z Čech do Německa a obráceně. Arriva Střední Čechy začala od soboty 5. října provozovat novou noční mezinárodní linku z Domažlic přes Furth im Wald nebo Lam do Oberlohbergu. V provozu je každou sobotu.

„Pro cestující jsou připraveny výhodné jízdenky, které umožňují kromě přepravy na jednom spoji i využití ostatních autobusových linek projektu NACHT Schwärmer, včetně několika vlakových spojů až do Schwandorfu,“ říká ředitel Arrivy Střední Čechy František Soumar. Na území České republiky si zájemci koupí jízdenku za české koruny podle aktuálního ceníku Arrivy, na německém území zaplatí za jízdenku v eurech. Na lince je povolena vnitrostátní doprava v Česku i Německu, lidé ji tak mohou využít i mezi Domažlicemi, Babylonem nebo Českou Kubicí.

V rámci projektu NACHT Schwärmer jezdí celkem šest nových autobusových linek. Arriva Střední Čechy začala provozovat linku s označením 197/599 a její spoje vyjíždí například v 19:15 a 23:45 z Domažlic, zpět jede z německého Oberlohbergu ve 20:40, z Lamu ve 20:52 a 1:20 přes Českou Kubici a Babylon do Domažlic.
Jan Holub, tel: 737 797 622
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist