https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/asociace-komunitni-energetiky-cr-a-spolecnost-fipalex-se-spojily-aby-posilily-rozvoj-komunitni-energetiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace komunitní energetiky ČR a společnost FIPALEX se spojily, aby posílily rozvoj komunitní energetiky

6. listopadu 2023 |
Asociace komunitní energetiky ČR a společnost FIPALEX, s.r.o., podepsaly memorandum o spolupráci, které otevírá nové možnosti rozvoje komunitní energetiky v České republice a přináší výhody pro podniky i domácnosti.

S narůstajícím zájmem o uhlíkovou neutralitu a obnovitelné zdroje energie se objevuje stále více dotačních programů, což může být pro někoho matoucí. Spolupráce mezi Asociací komunitní energetiky (AKE) ČR a společností FIPALEX, s.r.o., představuje reálný přínos pro rozvoj komunitní energetiky v České republice. FIPALEX má za sebou více než 15 let zkušeností ve vyhledávání a správě projektů financovaných z evropských i národních programů.

„Spolupráce s firmou FIPALEX představuje skvělou příležitost pro naše partnery a klienty. Umožní nám efektivněji využívat dostupné dotační příležitosti a poskytovat našim členům kvalitní podporu v oblasti komunitní energetiky. FIPALEX má bohaté zkušenosti v oblasti dotačního poradenství, což nás vede k přesvědčení, že toto partnerství bude přínosné pro rozvoj komunitní energetiky pro firmy i domácnosti v České republice,“ říká Patrícia Čekanová, prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR.

Společnost FIPALEX, s.r.o., je uznávaným odborníkem na poli dotačního poradenství a věnuje se také energetickým úsporám, ochraně životního prostředí a digitální transformaci. Klientům poskytuje komplexní podporu v oblasti dotací, včetně analýzy dostupných dotačních možností, přípravy žádostí, studií proveditelnosti a projektové administrace. Pečuje rovněž o výběr vhodných dodavatelů s důrazem na dodržování pravidel dotačních programů a platné legislativy.

Svůj důraz na individuální přístup FIPALEX dokládá portfoliem spokojených klientů z různých odvětví, od IT a strojírenství přes stavebnictví až po farmacii. Firma má bohaté zkušenosti s poradenstvím pro mezinárodní korporace, velké i malé firmy a jednotlivce.

„FIPALEX, s.r.o., je připravena posílit vizi Asociace komunitní energetiky ČR a společně s ní tvořit udržitelnou energetickou budoucnost. Spolupráce přinese řešení rozvoje komunitní energetiky, kombinující poradenství v této oblasti komunitní energetiky s odborností v oblasti dotačních příležitostí. Spojení AKE ČR a FIPALEX je dynamickou kombinací, která podpoří komunitní energetiku v ČR efektivním využíváním dotačních příležitostí,“ říká o spojení Patrik Filusz, jednatel společnosti FIPALEX, s.r.o.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist