https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/asociace-komunitni-energetiky-cr-prijala-dva-nove-cleny-start-up-bezdodavatele-a-spolecnost-k-businesscom
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace komunitní energetiky ČR přijala dva nové členy: start-up bezDodavatele a společnost K-Businesscom

14. listopadu 2023 |
Asociace komunitní energetiky ČR rozšířila svou základnu o dva nové členy. Start-up bezDodavatele, s.r.o., se věnuje dodávání ekologické energie. Technologická společnost K-Businesscom, s.r.o., poskytuje zákazníkům end-to-end řešení. Obě firmy jsou významnou posilou v oblasti energetiky a rozvoje komunitních energetických družstev v ČR.

Asociace komunitní energetiky ČR (AKE ČR) se rozrostla. Po navázání partnerství se společností FIPALEX, s.r.o., se k ní nyní připojují dva noví členové – společnosti bezDodavatele
a K-Businesscom. Obě mají zkušenosti v energetickém oboru a jsou tak cennými partnery na cestě k rozvoji komunitní energetiky a obnovitelných zdrojů v České republice.

„Těší mě, že se naše Asociace opět rozrůstá. Obě společnosti – bezDodavatele i K-Businesscom – ve svém oboru prosperují a jsem si jista, že spolupráce v rámci AKE ČR bude velmi úspěšná,“ říká k příchodu nových členů prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR Patrícia Čekanová. „Postupně budujeme povědomí a zázemí pro vznik energetických komunit. Jsme rádi za každého nového člena, který je odhodlán přispět k rozvoji obnovitelných zdrojů a komunitní energetiky,“ dodává.

Společnost bezDodavatele vstoupila na energetický trh v roce 2020 s cílem transformovat tradiční energetický model. Její přístup umožňuje domácnostem transparentně nakupovat elektřinu a plyn za aktuální tržní ceny, což podporuje aktivní zapojení zákazníků a producentů-spotřebitelů do energetického ekosystému. Zaměřuje se na nákup energie z obnovitelných zdrojů přímo od českých producentů. Firma také omezuje environmentální dopad tím, že podporuje projekty „uhlíkového offsetu“ Organizace spojených národů, které snižují množství CO2 ve vzduchu.

„Skrze principy a hodnoty, ke kterým se hlásíme, jež prosazujeme, realizujeme a které naši zákazníci přijímají, tvoříme přirozenou komunitu. Institucionalizace energetických komunit jako nedílné součásti nové energetiky v české legislativě nám dává příležitost nabídnout našim stávajícím i budoucím klientům další produkty a služby, které jim pomohou být soběstačnější a nezávislejší na velkých dodavatelích. Naše rozhodnutí pro členství v Asociaci komunitní energetiky ČR je proto přirozeným a logickým krokem k naplnění naší mise,“ uvedl Jan Szábo ze společnosti bezDodavatele, s.r.o.

Firma K-Businesscom, s.r.o., má více než 15 let zkušeností v oboru smart energetiky a technologiích IoT (Internet of Things). Je členem mezinárodní skupiny CANCOM, globálního poskytovatele hybridních IT služeb. Její kompetenční centrum zaměřené na energetiku, včetně vývoje specializovaných produktů, má sídlo v Praze. Společnost poskytuje komplexní služby v energetice, od dodávání hardwaru přes komunikační služby až po vyvíjení softwaru pro sběr, analýzu a zpracování dat. Má silné postavení u zákazníků v německy mluvících regionech, v poslední době však rozšiřuje svůj dosah do střední a východní Evropy.

Martin Maloš, jednatel společnosti K-businesscom, vidí ve spolupráci s AKE ČR příležitost pro oboustrannoé partnerství. „V Rakousku patříme k lídrům na poli inteligentních řešení pro energetiku, máme značné zkušenosti v oblasti komunitní energetiky, která je na tamním trhu již mnohem více rozvinutá než u nás. Jde o silný budoucí energetický trend, a proto chceme své zkušenosti a znalosti využít a přenést do České republiky. Ve spolupráci s experty z AKE ČR tak vidíme příležitost, jak naši vizi realizovat.“

Oba noví členové Asociace komunitní energetiky ČR mají cenné znalosti z oboru energetiky. Spolupráce tak slibuje přínosy pro asociaci i koncové zákazníky, kteří stojí o členství v energetické komunitě nebo její založení.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist