https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/asociace-komunitni-energetiky-cr-se-rozsirila-o-dva-nove-cleny.prispeji-k-efektivnejsi-propagaci-a-podpore-komunitni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace komunitní energetiky ČR: Asociace komunitní energetiky ČR se rozšířila o dva nové členy. Přispějí k efektivnější propagaci a podpoře komunitní energetiky napříč republikou

28. června 2023 | Asociace komunitní energetiky ČR
Asociace komunitní energetiky ČR (AKE ČR) oznamuje, že její řady rozšířili dva noví členové – přední společnost zabývající se projektováním, výstavbou či provozem solárních elektráren Solek Holding SE a tuzemský průkopník větrných elektráren a fotovoltaiky ELROsystem, s.r.o. Nové spolupráce výrazně přispívají k rozšíření povědomí o možnostech fotovoltaiky na tuzemském trhu.

Cílem společnosti SOLEK HOLDING SE je projektování, výstavba a provoz solárních elektráren v Latinské Americe a v Evropě. Společnost založil v roce 2010 Zdeněk Sobotka, přičemž zkušenosti ze zahraničí SOLEK začíná již nyní uplatňovat také v České republice, kde chce přispět k energetické soběstačnosti průmyslových podniků. Projekty o výkonech stovek megawattů však SOLEK staví i pro velké investory, jako jsou švýcarský Nala Renewables nebo americký Black Rock, největší světový držitel aktiv.

„Díky partnerství s AKE ČR budeme ještě silnější v našem úsilí přinášet solární energii i do České republiky a přispívat tak k energetické soběstačnosti průmyslových podniků. Společně můžeme dále posilovat oblast komunitní energetiky a budovat udržitelnou budoucnost v oblasti obnovitelných zdrojů energie,“ uvádí Zdeněk Sobotka, zakladatel, majitel & CEO SOLEK HOLDING SE.

Česká společnost ELROsystem, s.r.o., založená v roce 2008, patří od počátku mezi průkopníky větrných elektráren a fotovoltaiky na tuzemském trhu. Jinými slovy působí v oboru více než čtrnáct let a cílí převážně na developery či majitele nemovitostí a společnosti zabývající se property, facility nebo asset managementem. Její služby pokrývají širokou škálu oblastí, a to od energetických až po odborná technická měření či certifikace budov ve standardech Breeam, LEED a SBTool C.

„Spolupráce s AKE ČR pro nás představuje významný krok k posílení naší role v oblasti obnovitelných zdrojů energie v České republice. Partnerství nám umožní ještě efektivněji rozšiřovat naše služby a přinášet udržitelná energetická řešení developerům, majitelům nemovitostí a společnostem zaměřeným na property a facility management. Jsme přesvědčeni, že toto partnerství bude mít pozitivní vliv na rozvoj obnovitelné energie v České republice a pomůže nám dosáhnout energetické efektivity a udržitelnosti na tuzemském trhu,“ říká CEO ELROsystem, s.r.o, Tomáš Štopl.

„Asociace komunitní energetiky ČR vítá nové členy ELROsystem, s.r.o., a SOLEK HOLDING SE. V roce 2023 pozoruji neustále rostoucí zájem o komunitní energetiku na českém trhu a jsem nadšená, že se AKE ČR rozrůstá a rozvíjí v souladu s těmito trendy. Spolupráce s novými partnery je pro mě nesmírně cenná a plná přínosů. Těším se na další vzájemnou součinnost, která nám umožní společně budovat silnou a udržitelnou energetickou budoucnost,“ uzavírá Patrícia Čekanová, prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist