https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/asociace-pozaduje-neprodlene-otevreni-programu-podpora-nakupu-pudy-z-pgrlf
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace soukromého zemědělství ČR: Asociace požaduje neprodlené otevření programu Podpora nákupu půdy z PGRLF

Již v říjnu loňského roku oslovila Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) ministra zemědělství Miroslava Tomana s dotazem, kdy bude otevřen jeden z nejvíce využívaných a nejefektivnějších programů administrovaný Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) - Podpora nákupu půdy. I přes ubezpečení, že se tak stane v tomto roce a přesný termín bude zveřejněn s dostatečným předstihem, se však zatím stále nic neděje a žádné sdělení ohledně spuštění příjmu žádostí nebylo nikde zveřejněno.

ASZ ČR proto tuto záležitost znovu upomínkovala, protože zájem o využití programu je ze strany rodinných farem opravdu značný, neboť jde o velmi účinný nástroj podpory zemědělských podnikatelů, který bezesporu přináší užitek i celému českému venkovu.

Z řady mediálních výstupů se od ministra Tomana dozvídáme, že půda si zaslouží zvláštní ochranu, a že záměrem ministerstva je podpora zlepšování stavu zemědělské půdy, s čímž, dle názoru Asociace, bezesporu otevření programu Podpora nákupu půdy souvisí. ASZ ČR proto žádá ministra zemědělství nejen o zveřejnění plánovaného termínu otevření příjmu žádostí, ale rovněž o informaci týkající se výše finanční alokace na tento program pro nadcházející období.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist