https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/asz-cr-podporuje-kroky-ministerstva-a-odmita-katastroficke-scenare
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace soukromého zemědělství ČR: ASZ ČR podporuje kroky ministerstva a odmítá katastrofické scénáře

Asociace soukromého zemědělství ČR naprosto odmítá demagogická vyjádření Agrární komory (AK) a Zemědělského svazu (ZS), které opět straší veřejnost svými katastrofickými scénáři a vyhrožují demonstracemi. Vyjádření a aktivity AK a ZS rozhodně zemědělcům nepomůžou, ale právě naopak celý sektor zemědělství poškodí a obrátí proti němu veřejnost. K tomu směřuje i další ostudná demonstrace, jejíž pořadatelé podlehli svým vlastním lžím, že bez nich umře národ hlady a že ostatní zemědělci nic neprodukují.

Celková suma finančních prostředků do zemědělství se oproti současnému období o 7 mld. ročně navýší, jakékoliv naříkání, že zemědělcům ubude peněz, je tedy naprosto neobhajitelné. Dopady navýšené redistributivní platby, což je největší změna oproti původnímu návrhu Strategického plánu, jsou i na největší podniky maximálně v řádu nižších jednotek procent. Pokud má taková minimální změna potenciál tyto podniky ekonomicky položit, pak lze s úspěchem pochybovat o jejich dlouhodobé udržitelnosti. Změna Strategického plánu podle ASZ ČR odpovídá programovému prohlášení vlády a směřuje naprosto správně ku prospěchu drtivé většiny zemědělských subjektů, což ve výsledku naopak soběstačnost České republiky podpoří.

Další demonstrace zemědělců postavené na hystericky neustále omílaných polopravdách jsou jen nátlakovou akcí AK a ZS, kterým se nelíbí, že poprvé po dlouhé době nejde všechno podle jejich plánu a že jim vláda odmítla schválit původní verzi Strategického plánu, který byl šikovně nachystán ku prospěchu pouze malé části zemědělských subjektů a na úkor ostatních.

Vyzýváme proto všechny zemědělce, kteří plánují se demonstrace zúčastnit, aby si nejdříve dobře ověřili, za čí zájmy vlastně půjdou bojovat.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist