https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/auto-na-rok-zdarma-staci-dat-jediny-hlas
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

E.ON: Auto na rok zdarma? Stačí dát jediný hlas

15. července 2016 | E.ON
Autor: Markéta Kohoutková

Soutěž Ekologický oskar letos přináší souboje dvou nominovaných projektů v každé kategorii a rozdává ceny hlasující veřejnosti v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Stačí vybrat svého favorita v on-line hlasování a zapojit se do tipovací soutěže. Ve hře je auto ŠKODA Citigo k ročnímu užívání zdarma či elektrospotřebiče od MIELE.
Každý může hlasovat pro jeden ze dvou nominovaných projektů v kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba a soutěžit například o auto. „Pro vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé hlasovat až do 30. září. Na hlasující čeká spousta zajímavých odměn v podobě sušičky prádla i podlahového vysavače Miele, tou hlavní je pak roční zápůjčka vozu ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže. Pokud se lidé budou chtít zapojit do soutěže o ceny, stačí při hlasování správně tipovat, kdo se stane celkovým vítězem a jaký bude celkový počet hlasujících.

Podpořit je možné až pět soutěžních projektů. V kategorii Obec může veřejnost hlasovat pro fond úspor energie města Litoměřice, proti němuž stojí projekt zaměřený na přístup k životnímu prostředí v Haňovicích. Společnost Slavona uspěla v kategorii Firma s certifikovanými českými posuvnými dveřmi pro pasivní domy a o vítězství se utká s energeticky soběstačným hotelem s farmou v Choťovicích. V kategorii Mládež mohou lidé hlasovat pro Ekotým školáků ze Zbiroha, kteří chrání životní prostředí, nebo pro projekt putovní expozice zvaný Dětské experimentárium. V kategorii Kutil soupeří Jaromír März s vlastnoručně vyrobenými ekologickými dopravními prostředky s Jiřím Tomanem a jeho technickou soutěží pro kutily v každém věku.

V letošní nové soutěžní kategorii Stavba byla nominována unikátní rekonstrukce secesní vily v Poděbradech a dům nad vodopádem v Telči. Lidé mohou vítězné projekty vybírat na webových stránkách www.ekologickyoskar.cz a navíc svými hlasy pomoci získat úsporné osvětlení Základní a mateřské škole a sportovní hale v Trhových Svinech. „Společnost E.ON totiž za každého hlasujícího přispěje 10 korun na realizaci osvětlení v obci, která sama Ekologického oskara získala v roce 2012,“ dodává Glaserová.

V soutěži mají také šanci uspět všechny doposud nezrealizované projekty zaměřené na úsporu energií či ochranu životního prostředí. Do kategorie Nápad je možné projekty přihlašovat až do 15. srpna.


O soutěži Ekologický oskar
Soutěž Ekologický oskar je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. V rámci soutěže jsou oceňovány projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence soutěž přilákala přes 1 500 projektů. Více informací o soutěži a možnost přihlášení svého projektu najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.
O společnosti E.ON
Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak 65.000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 %.


Partneři soutěže Ekologický oskar 2016

Iniciátor soutěže v ČR: Energetická společnost E.ON
Partneři: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.
Accolade s.r.o.
ŠKODA AUTO a.s.
CETELEM ČR, a.s.
Miele, spol. s r.o.
HORNBACH BAUMARKT CS spol. s r.o.
Vaillant Group Czech s.r.o.



Kontakty

​Markéta Kohoutková
​Media Director LESENSKY.CZ s.r.o.
M +420 773 049 494
kohoutkova@lesensky.cz
Štursova 583/49, 616 00 Brno
www.lesensky.cz

Vladimír Vácha
Koncernová komunikace/Corporate Communication
T +420-387 86-23 03
M +420 724 009 033
vladimir.vacha@eon.cz
www.eon.cz
Markéta Kohoutková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Blíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist