https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/autobusova-doprava-v-kraji-je-bez-komplikaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Autobusová doprava v kraji je bez komplikací

6. dubna 2017 | Královéhradecký kraj
V dnešní den, na kdy byla ohlášena celorepubliková stávka řidičů autobusů, je veřejná autobusová doprava v Královéhradeckém kraji bez komplikací.

„Nemáme hlášené žádné vynechané spoje ani neobsloužené zastávky. Všechny autobusy, které objednává Královéhradecký kraj, dnes ráno vyjely. Situaci budeme pochopitelně sledovat po celý den. Chtěl bych velmi všem řidičům, zástupcům odborů a dopravním firmám poděkovat za jejich přístup, že se u nás v kraji nestávkuje takovým způsobem, že by nevyjely autobusy,“ řekl náměstek odpovědný za dopravu Martin Červíček.

Královéhradecký kraj přistoupil k vyjednávání s dopravními firmami, kdy vstoupilo v platnost vládní usnesení upravující platové podmínky řidičů velmi vstřícně, a uvolnil potřebné finanční zajištění. To pokryje závazky vzešlé z nařízení vlády, a to v celkové hodnotě 50 milionů korun. Nad tento finanční rámec bylo také ještě v počátku roku uvolněno 7,5 milionu korun za indexaci platů.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist