https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/autobusy-regiojet-vyjedou-v-pondeli-15-5-na-nove-lince-praha-hradec-kralove-nachod-od-cervna-pak-na-lince-praha-klatovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: Autobusy RegioJet vyjedou v pondělí 15. 5. na nové lince Praha – Hradec Králové – Náchod, od června pak na lince Praha - Klatovy

26. dubna 2017 | RegioJet
Autor: Aleš Ondrůj
Autobusy RegioJet odstartují v pondělí 15. 5. 2017 provoz na nové lince spojující 2x denně Prahu s Náchodem v Královéhradeckém kraji. Po trase zastaví také v dalších zastávkách – v Holohlavech, Jaroměři, Dolanech a České Skalici, kterým také nabídnou přímé spojení s Prahou luxusními autobusy ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček a se servisem horkých nápojů podávaných během cesty stevardkou či stevardem.

Současně s tím se také od 15. 5. změní koncept provozu mezi Prahou a Hradcem Králové. Nově budou Prahu s Hradcem spojovat autobusy RegioJet 4x denně v každém směru, a to jako součást linky Praha – Hradec Králové – Náchod resp. Praha – Hradec Králové – Trutnov.

Ve směru z Hradce do Prahy budou autobusy RegioJet nově odjíždět ráno v 6.15 (spoj z Náchoda) a v 7.15 (spoj z Trutnova) a odpoledne pak v 13.15 (spoj z Náchoda) a v 15.15 (spoj z Trutnova). V opačném směru pak z Prahy, stanoviště Černý Most pojedou autobusy ve směru do Hradce Králové dopoledne v 8:30 (spoj směr Náchod) a v 10.00 (spoj směr Trutnov) a odpoledne v 16.00 (spoj směr Náchod) a v 17.30 (spoj směr Trutnov). Samostatně na trase Praha – Hradec Králové již nebudou autobusy RegioJet jezdit – a to v návaznosti na dlouhodobý vývoj poptávky cestujících, která na této trase klesá, a naopak roste ze vzdálenějších měst, jako jsou právě Náchod, Jaroměř, Trutnov či Česká Skalice.

Linky z Prahy do Hradce Králové, Náchoda a Trutnova budou v Praze vyjíždět z autobusového stanoviště Praha – Černý Most; na trase do Náchoda pak zastaví dále v Holohlavech, v Jaroměři – zastávka Na Špici, v Dolanech, v České Skalici na náměstí a v Náchodě na autobusovém stanovišti. Ceny jízdenek na trase Praha – Náchod začínají s Kreditovou jízdenkou na 135 Kč, na trase Praha – Jaroměř pak na ceně 110 Kč. Přeprava autobusy RegioJet je možná také v úseku Náchod – Hradec Králové, resp. Jaroměř – Hradec Králové.

Na lince Praha – Hradec Králové - Náchod budou nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Servis bude přitom probíhat s plným rozsahem palubních služeb – včetně podávání horkých nápojů zdarma a prodeje drobného občerstvení. Na palubě bude během cesty přítomna stevardka či stevard a kromě internetu zdarma a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku.
Od 1. června nově autobusy RegioJet z Prahy do Klatov

Kromě nové linky Praha – Hradec Králové – Náchod, spustí RegioJet od 1. června také nový přímý autobusový spoj na trase Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy. Linka bude jezdit rovněž 2x denně v každém směru – v Praze bude vyjíždět z autobusového nádraží Florenc a zastaví také na Zličíně. Následně zastaví v Přešticích a ve Švihově na náměstí a v Klatovech na autobusovém nádraží.

Na lince budou rovněž nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Na lince RegioJet nabídne upravený koncept palubních služeb – linka nebude obsluhována stevardkou a o odbavení cestujících a další služby se postará řidič spoje. Nadstandardní servis je samozřejmostí, kromě internetu a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku. Na palubě nicméně nebude probíhat prodej občerstvení a distribuce horkých nápojů. Jedná se o nový koncept, testovaný v loňském roce v průběhu léta a určený pro nové linky s větším počtem zastávek po cestě spojující regionální centra střední a menší velikosti. Ceny jízdenek budou oznámeny v následujících dnech, kdy RegioJet spustí také prodej jízdenek.

Autobusy RegioJet přepravily v roce 2016 rekordních 8,45 milionů cestujících. To je meziročně o více než půl milionu cestujících více než v roce 2015, kdy žluté autobusy přepravily celkem 7,87 miliónu cestujících. Dohromady s vlakovými spoji RegioJet pak v celé žluté síti v roce 2016 cestovalo téměř 16 milionů cestujících. Dalšími autobusovými linkami, na kterých RegioJet v dohledné době plánuje zahájit provoz a prodej jízdenek budou: Praha – Náchod, Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov, Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy a Praha – Bratislava – Szeged – Arad – Temešvár (Rumunsko).
Aleš Ondrůj tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist