https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/autobusy-v-kraji-od-pondeli-najizdi-na-prazdninovy-provoz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pardubický kraj: Autobusy v kraji od pondělí najíždí na prázdninový provoz

22. října 2020 | Pardubický kraj
V souvislosti se zpřísněním opatření proti šíření koronaviru, která jsou platná od čtvrtka 22. října, bude na území Pardubického kraje od pondělí 26. října zaveden v autobusové dopravě letní prázdninový provoz. Ten znamená snížení rozsahu přepravy o přibližně 16 procent. Omezení by měla být platná do návrat žáků a studentů do škol.

„Původním plánem nebylo omezovat autobusovou dopravu, avšak vzhledem k dalším výrazným omezením pohybu osob jsme nuceni po debatě s dopravci přistoupit i k tomuto opatření, které vejde v platnost v pondělí 26. října s tím, že někteří dopravci nás informovali, že na prázdninový provoz přejdou postupně v průběhu týdne. Jedná se o nastavení letního prázdninového provozu, který nepočítá s cestami školáků. Oproti běžnému jízdního řádu je zde snížení rozsahu zajišťované dopravy o přibližně 16 procent. Jakmile však bude obnovena školní docházka, uděláme maximum proto, abychom se vrátili do běžného provozu,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Změna jízdních řádů by se měla v nejbližších dnech objevit také v rámci internetových portálů pro vyhledávání jízdních řádů www.oredo.cz či www.idos.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist