https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/autovraky-zmizi-z-ulic-i-diky-senatorum-top-09
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Autovraky zmizí z ulic i díky senátorům TOP 09

18. března 2020 | TOP 09
Senát dnes schválil novelu zákona o pozemních komunikacích, která výrazně zjednodušuje odtahování autovraků z ulic měst a obcí.

„Jako starosta tuto novelu zákona velice vítám. Po letech přešlapování na místě konečně dostanou starostové do ruky nástroj, díky kterému bude možné rychle a bez zbytečné byrokracie odtahovat nebezpečné autovraky,“ uvedl starosta Bolatic a senátor TOP 09 Herbert Pavera.

Původně s návrhem řešit problematiku autovraků novelizací zákona přišla již na podzim 2018 skupina poslanců TOP 09. Poslanecký návrh do dneška ale nebyl projednán ani v 1. čtení.

„Mrzí mě, že problém autovraků řešíme až dnes, když už dávno mohl být vyřešený. Stačilo, aby vláda nezamítla původní návrh poslanců TOP 09. Po několika promarněných měsících tak dnes Senát projednal novelu, kterou fakticky opsali koaliční poslanci a která se od našeho návrhu téměř neliší,“ dodal Herbert Pavera.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist